W związku z intensyfikacją działań lewicowych oligarchów z Brukseli na rzecz stworzenia totalitarnego superpaństwa europejskiego, Włodzimierz Bukowski przestrzega przed tworzeniem się „nowego Związku Socjalistycznych Republik Europejskich”. Były dysydent i wieloletni więzień sowieckich łagrów twierdzi, że Unia Europejska jest niepokojąco podobna w swoich założeniach ideologicznych oraz metodach działania do Związku Radzieckiego.
O znaczeniu wiary w Boga w dążeniu do szczęścia, jej publicznym wymiarze oraz powiązaniu wiary i rozumu przypomniał abp Vincent Nichols, nowy metropolita, który wczoraj dokonał ingresu do katedry westminsterskiej.
Indyjski kapłan katolicki ks. Thomas Chellan został tegorocznym laureatem włoskiej nagrody „Defensor Fidei” (Obrońca Wiary). Był on jedną z pierwszych ofiar przemocy antychrześcijańskiej w stanie Orisa w sierpniu ub.r. Przyznawana od kilku lat nagroda jest dziełem dwóch włoskich instytucji: fundacji „Fides et Ratio” i miesięcznika katolickiego „Il Timone” (Ster) i ma wartość 10 tys. euro.
Rita urodziła się w 1381 r. w małej włoskiej miejscowości Roccaporena. Jej rodzice słynęli z pobożności oraz zdolności do zażegnywania sąsiedzkich sporów. Rita urodziła się późno, gdy Amata i Antonio powoli tracili nadzieję na potomka. W ich zwątpieniu ukazał im się anioł, który zapowiedział narodziny córki i nakazał dać jej na imię Rita.
Rita rosła na mądrą i pobożną dziewczynę, w której już w wieku 14 lat odezwało się powołanie zakonne. Jej biograf napisze: "wielokrotnie znajdowano ją zamkniętą i pogrążoną w modlitwie w malutkim, ciemnym pokoju jej rodzinnego domu". Jednak jej rodzice mieli inne plany - znaleźli jej kandydata na męża o imieniu Paolo, pochodzącego ze znaczącego rodu.
Organizacja gejowska chce powstrzymać inicjatywę katolickiej diecezji Portland w stanie Maine, która niedawno zapowiedziała wsparcie dla kampanii społecznej na rzecz odrzucenia w referendum obywatelskim ustawy legalizującej związki homoseksualne – donosi agencja Associated Press.
Gubernator Oklahomy podpisał projekt ustawy pozwalającej na umieszczenie pomnika poświęconego Dekalogowi na terenie siedziby władz rządu stanowego. Brad Henry z Partii Demokratycznej nie zgodził się tym samym z argumentami przeciwników monumentu, którzy twierdzą, że obecność pomnika w tym miejscu łamie konstytucyjną zasadę zakazującą faworyzowania jednej religii.
Osoby, które sprzeciwiają się adopcji dzieci przez pary homoseksualne, są "upośledzonymi umysłowo homofobami" - oświadczyła rządowa agencja adopcyjna w Wielkiej Brytanii (British Association for Adoption and Fostering - BAAF). Rozpoczęła w ten sposób akcję faworyzowania związków jednopłciowych i deprecjonowania rodzin - głównie chrześcijańskich - starających się o adopcję – donosi „Nasz Dziennik”. Gazeta przypomina, że przeprowadzone w ubiegłym roku badania wykazują, iż 40-50 proc. brytyjskiego społeczeństwa sprzeciwia się adopcji dzieci przez homoseksualistów.
Francuskie akuszerki mówią „nie” minister zdrowia Roseline Bachelot, która chce dać im prawo do wydawania kobietom chemicznych środków poronnych. Decyzja minister wypływa z programu ułatwienia dostępu francuskim kobietom do aborcji, którą we Francji traktuje się jako jedno z ich podstawowych praw – informuje „Nasz Dziennik”.
W Hiszpanii trwa dyskusja nad projektem ustawy liberalizującej aborcję w jeszcze większym niż dotychczas stopniu. Projekt ten wkrótce trafi do parlamentu – informuje „Radio Watykańskie”. Minister ds. równości Bibiana Aido stwierdziła, że „płód nie jest ludzką istotą” i że są na to podstawy naukowe. „Ignorantka pozbawiona rozumu” – w taki sposób odpowiedzieli jej naukowcy i lekarze.
Dzień Modlitw za Kościół w Chinach będzie obchodzony już po raz drugi w najbliższą niedzielę 24 maja. Ten specjalny dzień ustanowił Benedykt XVI w "Liście do Katolików Chińskich" z 2007 roku. W Chinach żyje ok. 12-14 milionów katolików, którzy stanowią 1 proc. mieszkańców tego państwa.