Już w najbliższą niedzielę, 31 maja ulicami Warszawy przejdzie IV Marsz dla Życia i Rodziny. „W kryzysie stawiam na rodzinę” - to hasło tegorocznej manifestacji przywiązania do wartości rodzinnych i poszanowania życia każdej osoby od poczęcia do naturalnej śmierci. Obrońcy życia i rodziny wyruszą o godzinie 12 z ulicy Nowy Świat (u zbiegu ul. Foksal i Chmielnej) i przejdą przez ulice: Krakowskie Przedmieście, Miodową, Świętojerską do Ogrodu Krasińskich. Tam, po zakończeniu marszu, odbędzie się koncert i piknik rodzinny.
Przed opuszczeniem Placu św. Piotra Benedykt XVI zamienił kilka słów z obecną na dzisiejszej audiencji ogólnej panią Margaret Thatcher. Była premier Wielkiej Brytanii stała w grupie osób, do której papież podszedł na chwilę. Rozmowa trwała kilka minut.
Ponad 20 protestanckich ekstremistów, północnoirlandzkich pseudokibiców szkockiej drużyny piłkarskiej Glasgow Rangers pobiło na śmierć katolika. Do zdarzenia doszło w niedzielę, 24 maja, w mieście Coleraine w Irlandii Północnej, po tym jak Rangersi zdobyli mistrzostwo w Scottish Premier League.
Sąd Najwyższy Kalifornii utrzymał zakaz „małżeństw” homoseksualistów. Listopadowe referendum, w którym większość kalifornijskich wyborców opowiedziała się za wprowadzeniem zakazu małżeństw osób tej samej płci, było zgodne z konstytucją stanu – stwierdził sąd.
"Dziękuję za pamięć, której wyrazem jest przesłane zaproszenie. Przyjąć go jednak nie mogę. Po pierwsze dlatego, że dzień 4 czerwca 1989 r. nie był dniem upadku komunizmu. Dzięki bowiem Okrągłemu Stołowi komunizm miał się w Polsce bardzo dobrze jeszcze przez wiele lat, a aktywiści partii komunistycznej, jak i skompromitowani funkcjonariusze służb specjalnych, spokojnie weszli do życia społecznego i politycznego Trzeciej RP. Jeżeli rocznica tego dnia jest dla kogoś świętem, to przede wszystkim dla gorliwych wyznawców Czesława Kiszczaka i Adama Michnika, Wojciecha Jaruzelskiego i Tadeusza Mazowieckiego" – pisze ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski w liście do o. Macieja Zięby, który opublikował w swoim blogu.
Wczoraj prezydent Barack Obama desygnował na stanowisko sędziego Sądu Najwyższego Sonię Sotomayor. Ma ona zająć miejsce odchodzącego na emeryturę sędziego Davida Sautera.
W brytyjskiej służbie zdrowia doszło do kolejnego przypadku zwolnienia chrześcijanina za przyznawanie się do swojej wiary. Anand Roe, 71-letni pielęgniarz w Leicester, stracił pracę po tym, jak poradził jednej z pacjentek, by dla uniknięcia stresu przed występem w szpitalnym teatrzyku udała się do kościoła.
Aktywiści działającego w Austrii i Niemczech ruchu „Wir sind Kirche” (Jesteśmy Kościołem) mogą być wykluczani z Kościoła. Najwyższy Trybunał Sygnatury Apostolskiej w dekrecie sygnowanym datą 14 marca, stwierdza, że biskupi mają prawo wykluczać ze wspólnoty Kościelnej tych wszystkich członków ruchu, którzy oficjalnie protestują przeciwko papieżowi, biskupom, kościelnemu nauczaniu, gdyż są oni „niezdolni być członkami kościelnych rad”.
Jako „wielkiego posiadacza ziemskiego, który żył w luksusie i bogacił się na krwi, pocie i łzach biednych mieszkańców” określił Kościół katolicki wysoki wietnamski urzędnik Nguyen Thanh Xuan. W wywiadzie dla radia „Wolna Azja” przekreślił nadzieje Kościoła na zwrot 2.250 nieruchomości zagarniętych przez władze komunistyczne.
Jako „nagonkę na pokrzywdzone instytucje kościelne i niepotrzebne dzielenie społeczeństwa miasta Krakowa” określił rzecznik prasowy archidiecezji krakowskiej działania przedstawicieli prezydenta miasta. W „Nocie” udostępnionej KAI ks. dr. Robert Nęcek odniósł się do projektu prezydenta Krakowa zaskarżenia decyzji Komisji Majątkowej działającej przy MSW.
... 
560
561
562
563
564
565
566
567
568
...