Ustawę, zgodnie z którą związki partnerskie oraz związki cywilne tej samej płci zawarte poza Francją będą uznawane w tym kraju, przyjęło 29 kwietnia – głównie dzięki poparciu zielonych oraz socjalistów – francuskie Zgromadzenie Narodowe. Ustawę ma podpisać prezydent Sarkozy – informuje portal LifeSiteNews.com. Homoseksualiści będą mieli ułatwiony dostęp do pomocy finansowej oraz niektórych przywilejów podatkowych.
Autobusy obrońców życia odwiedzą 51 hiszpańskich miast. Rozpoczęta 1 maja w Madrycie inicjatywa potrwa do 15 czerwca. Trzy autobusy z napisem „Derecho a Vivir” (Prawo życia) rozpoczęły objazd Hiszpanii od kampusu madryckiego Uniwersytetu Complutense.
Pakistańscy chrześcijanie z okolic Karaczi w obawie przed eskalacją przemocy, nie wychodzą z domów. 22 kwietnia uzbrojeni mężczyźni spalili sześć domów chrześcijan w Taiser Town. Od kuli napastników zginął 11-letni chłopiec. Zdemolowano kościoły i wiele należących do chrześcijan sklepów.
Ponad dwieście osób przeszło w niedzielę wieczorem w ciszy przez ulice Poznania w Marszu dla Życia, jaki po raz trzeci w tym roku zorganizowała w stolicy Wielkopolski młodzież akademicka w obronie życia dzieci nienarodzonych.
W USA nie ustaje krytyka pod adresem katolickiego Uniwersytetu Notre Dame. Jej powodem stała się zapowiedź wizyty prezydenta kraju na tej uczelni. Jedną z form protestu przeciwko obecności Obamy na katolickim uniwersytecie jest apel do ofiarodawców i absolwentów wspomagających budżet uczelni o wstrzymanie donacji.
„Aby mieli życie w Chrystusie” – tak zatytułowali swe przesłanie końcowe, ogłoszone 28 kwietnia, uczestnicy 97. sesji plenarnej chilijskiego episkopatu. Poświęcono je w znacznej mierze służbie ludzkiemu życiu jako jednej z wielkich wartości, na których została zbudowana ich ojczyzna i z których nigdy nie może ona zrezygnować.
Nikczemną zbrodnią wymierzoną znów w irackich chrześcijan nazwał chaldejski arcybiskup Kirkuku brutalny mord na trojgu wiernych: mężczyźnie i dwóch kobietach. Abp Louis Sako przewodniczył 27 kwietnia ich pogrzebowi. Chrześcijanie zostali zabici przez nieznanych wciąż sprawców – informuje Radio Watykańskie.
3 maja Kościół katolicki w Polsce obchodzi uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Nawiązuje ona do ważnych wydarzeń z historii Polski: obrony Jasnej Góry przed Szwedami w 1655 r., ślubów króla Jana Kazimierza - powierzenia królestwa opiece Matki Bożej, a także do uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Święto wyraża wiarę Narodu w szczególną opiekę Bożą, jakiej Polacy doświadczali i doświadczają za pośrednictwem Maryi.
Coraz więcej dzieci wychowuje się w sfeminizowanym świecie - taki wniosek można wyciągnąć z Diagnozy Szkolnej 2009. Według badania aż 8,5 proc. ojców polskich uczniów wyjechało za granicę do pracy, a to oznacza, że blisko 400 tys. dzieci jest pozbawionych męskiej opieki. Jak twierdzą autorzy badań, do pracy za granicę wyjeżdżają głównie ojcowie. Swoje domy opuściło aż 8,5 proc. z nich i 3,2 proc. polskich matek.