Na krótko przed pielgrzymką Benedykta XVI do Bawarii we wrześniu 2006 roku wyszło na jaw, że dawny kardynał Monachium, a obecny papież nie ma szans na otrzymanie tytułu honorowego obywatela tego miasta. Pomimo ponawianych prób nie zgodziły się na to partie socjalistów i zielonych zasiadające w ratuszu. Powód? Jego nieustający i kategoryczny sprzeciw wobec żądań środowisk homoseksualnych.
Wieczorem, 25 marca ulicami Radomia – od katedry do kościoła ojców bernardynów – przeszedł milczący „Marsz dla Życia”. Jego uczestnicy nieśli transparenty „Stop Aborcji”. Marsz rozpoczął obchody Dnia Świętości Życia.
Sąd federalny w Nowym Jorku zadecydował o obniżeniu granicy wieku dla kobiet sięgających po pigułki wczesnoporonne (tzw. Morning-After Pill). Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) ma teraz 30 dni na udostępnienie pigułek 17-letnim dziewczętom oraz na rozpatrzenie możliwości ich sprzedaży również młodszym osobom – donosi „Nasz Dziennik”.
Program, który pozwoli 11-letnim dziewczynkom otrzymać od szkolnej higienistki lub we wskazanej przychodni zdrowia pigułki poronne rusza od lipca br. w brytyjskim hrabstwie Oxfordshire. Rząd zdecydował się na wprowadzenie pilotażowego projektu po odnotowaniu 10-procentowego wzrostu liczby nieletnich poniżej 18 roku życia zachodzących w niechciane ciąże – informuje „The Daily Mail”. Program ten ma być realizowany także w innych hrabstwach, jeśli przyniesie pożądane skutki.
Wypowiedzi Benedykta XVI o prezerwatywach podczas pielgrzymki do Afryki wywołały falę medialnej krytyki. Tymczasem statystyki potwierdzają stanowisko Kościoła katolickiego w sprawie AIDS. W afrykańskich krajach zamieszkanych w dużej części przez katolików procent zarażonych wirusem jest znacznie niższy niż w pozostałych.
Kościół przeżywa dziś Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Od 1998 roku, zgodnie z postanowieniem Episkopatu Polski, 25 marca obchodzimy także Dzień Świętości Życia. Centralna uroczystość w Archidiecezji Warszawskiej rozpocznie się dziś o godz. 18.00 w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej na Starym Mieście, ul. Świętojańska 10. Po Mszy Św. o godz. 19.00 spod Archikatedry wyruszy marsz "Światło dla Życia" na Plac J. Piłsudskiego.
(...) nie dość, że [in vitro] to metoda głęboko nieetyczna i niepotrzebna, to jest ona również szkodliwa, bo – o czym nie mówi się w potężnych mediach – do 30 procent dzieci poczętych w taki sposób cierpi na różnego rodzaju poważne wady wrodzone. Jeżeli ma się odbywać na temat tej metody jakaś dyskusja, to trzeba powiedzieć społeczeństwu również o tym aspekcie. Skoro tak bardzo dbamy o środowisko ludzi już narodzonych, odpornych, o pełnej konstytucji psychofizycznej i źle się czujemy w blokowiskach czy domach, przy budowie których korzystano zbyt szczodrze z chemii budowlanej, to proszę sobie porównać sytuacje, w których człowiek albo poczyna się w łonie matki, albo na szkle i jeszcze potem trafia do lodówki.
Nigdy nie zgodzimy się na to, aby papież – w mediach czy gdziekolwiek indziej – „był ośmieszany czy obrażany” – powiedział kard. Angelo Bagnasco, przewodniczący episkopatu Włoch, otwierając w Rzymie obrady wiosennej sesji rady stałej.
Komisja Europejska zaproponowała nową dyrektywę, która ma drastycznie ograniczyć wykorzystanie zwierząt do badań laboratoryjnych. Dokument nakazuje testowanie produktów na embrionach ludzkich. Jeśli te nie przyniosą pożądanych efektów, dopiero wtedy będzie można wykorzystać do testowania zwierzęta – donosi portal LifeSiteNews.com.
Katolik musi pozostać wierny swoim wartościom także w życiu politycznym – uważa metropolita Kansas abp Joseph Naumann. Hierarcha skrytykował postawę Kathleen Sebelius, gubernator stanu Kansas, którą na początku marca prezydent Barack Obama mianował sekretarzem zdrowia.
... 
584
585
586
587
588
589
590
591
592
...