Grupa radykalnych działaczy hinduistycznych zaatakowała i splądrowała katolicką szkołę. Do wydarzenia doszło 2 lutego w mieście Bhopal, stolicy indyjskiego stanu Madhja Pradeś. Atak wywołały nieprawdziwe zarzuty wobec dyrektora szkoły – kapłana, jakoby obraził hymn państwowy. Policja aresztowała nie tylko napastników, ale także duchownego.
Europejski Trybunał Praw Człowieka orzekł, że Portugalia naruszyła prawo do wolności słowa, gdy wysłała okręt wojenny, by uniemożliwić holenderskiej pływającej „klinice aborcyjnej” wpłynięcie na swoje wody. Oficjalnym celem wizyty grupy aborcjonistów była kampania informacyjna. W zamyśle - umożliwienie aborcji Portugalkom poza wodami terytorialnymi tego kraju – donosi „Nasz Dziennik”.
W związku z reakcjami na dekret Kongregacji ds. Biskupów z 21 stycznia br. oraz wypowiedziami bp. Williamsona dotyczącymi komór gazowych w niemieckich obozach śmierci watykański Sekretariat Stanu wydał komunikat.
Szkocja, mimo odległego położenia od centrum chrześcijaństwa, przez wieki była jedną z „ukochanych cór Rzymu”, tak że zasłużyła sobie na tytuł „Specialis Filia Romanae Ecclesiae”. Szkoci zawsze dumnie obnosili się z tym tytułem. Kiedy pod koniec XIII w. król angielski Edward I Plantagenet najechał Szkocję z zamiarem przyłączenia jej do swojego królestwa, spotkał się z oporem nie tylko tak walecznych bohaterów, jak William Wallace i możnych patriotów, jak Robert Bruce, ale również całego szkockiego Kościoła.
We Włoszech trwa walka o życie Eluany Englaro, na której śmierć poprzez przerwanie sztucznego karmienia zgodził się w listopadzie Sąd Najwyższy. Sprawą 37-letniej kobiety, znajdującej się od siedemnastu lat w stanie wegetatywnym, zainteresowała się prokuratura w Udine w północno-wschodniej części kraju, gdzie Eluana przebywa od wtorku w prywatnej klinice.
– Kary cielesne stosowane wobec dzieci nie będą tolerowane – oświadczył premier Donald Tusk, ogłaszając we wtorek przyjęcie przez rząd projektu nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. Szef rządu dodał, że projekt „jednoznacznie mówi, iż bicie dzieci w Polsce jest zakazane”.
Pierwszy nawrócony z buddyzmu na katolicyzm rodowity mieszkaniec Bhutanu i pierwszy pochodzący stamtąd kapłan ma nadzieję na poprawę sytuacji katolików w tym położonym w Himalajach kraju.
Przedstawiciel jednego z funduszy Narodów Zjednoczonych oświadczył, że rozpadu tradycyjnej rodziny nie można absolutnie nazwać kryzysem. Wręcz przeciwnie - jest tryumfem Praw Człowieka nad patriarchatem – informuje portal Fronda.pl. Arje Hoekman z Funduszu Ludnościowego Narodów Zjednoczonych (UNFPA) w referacie wygłoszonym na Colegio Mexico stwierdził, że wzrastająca liczba rozwodów, dzieci pozamałżeńskich, wolnych związków heteroseksualnych i homoseksualnych jest wielkim osiągnięciem cywilizacyjnym.
Do nagonki na Ojca Świętego Benedykta XVI przyłączyła się kanclerz Niemiec Angela Merkel. Odnosząc się do nagłośnionej sprawy wypowiedzi bp. Wiliamsona na temat przeznaczenia krematoriów w niemieckich obozach śmierci stwierdziła, że papież i Watykan powinni jasno i wyraźnie oświadczyć, iż negowanie holokaustu nie może mieć miejsca.
Za sprawą osobistej interwencji Benedykta XVI przebieg procesu beatyfikacyjnego ks. Jerzego Popiełuszki uległ przyspieszeniu. Zdaniem relatora – ks. Hieronima Fokcińskiego, inicjatywa papieża wynika z faktu, że już odbyło się posiedzenie komisji teologów w tej sprawie.
... 
607
608
609
610
611
612
613
614
615
...