Starająca się o przystąpienie do Unii Europejskiej Serbia postanowiła otoczyć pederastów specjalną ochroną. Służyć ma temu otwarcie ośrodka mającego chronić ich przed rzekomymi prześladowaniami.
Tegorocznej modlitwie o trzeźwość towarzyszy hasło: „Rodzina szkołą trzeźwości – Miłość jest trzeźwa”. Ks. bp Tadeusz Bronakowski, przewodniczący Zespołu ds. Apostolstwa Trzeźwości wyjaśnia, że jest to czas refleksji, modlitwy i pokuty w intencji tych, którzy nadużywają napojów alkoholowych.
Środowiska proaborcyjne w Wirginii zdecydowanie sprzeciwiły się stanowemu projektowi ustawy o obowiązkowym badaniu ultrasonograficznym przed dokonaniem aborcji. Za przyjęciem ustawy opowiadają się obrońcy życia, którzy uważają, że nawet 70-80 proc. kobiet rezygnuje z zabicia swego dziecka po obejrzeniu jego zdjęć w czasie badania USG.
W piątek w Watykanie odbędzie się konferencja pod hasłem„Diagnoza i terapia bezpłodności”. Jej organizatorem jest Papieska Akademia Pro Vita. Uczestnicy konferencji podejmą poważny problem medyczny, który dotyka obecnie, jak się przyjmuje, ok. 15 proc. ludności, a w pewnych krajach rozwijających się – nawet do 30 proc.
Dziś w Warszawie rozpoczęła się akcja ewangelizacyjna. Jej celem jest ożywienie życia parafialnego i współodpowiedzialności osób świeckich za rozwój lokalnego Kościoła. Do organizacji akcji „Misja Warszawy”, zaproszono duszpasterzy oraz przedstawicieli stołecznych wspólnot ewangelizacyjnych. „Misja Warszawy” jest częścią europejskiej inicjatywy ewangelizacyjnej „Misja w metropolii”, stworzonej przez Papieską Radę ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji. Obejmie ona w Wielkim Poście 12 miast Europy.
Dziesięć państw Azji Południowo-Wschodniej, zrzeszonych w organizacji ASEAN, przyjęło wstępny projekt Deklaracji Praw Człowieka. Można w nim przeczytać m.in., że „ochrona niektórych praw człowieka i wolności religijnej może wywoływać konflikty oraz podziały, które ostatecznie mogą pogrążyć kraj w chaosie i anarchii”. Przedstawiciele rządów zaproponowali w związku z tym wprowadzenie szeregu ograniczeń tych praw, uznając wyższość prawa państwowego w stosunku do praw i wolności jednostek.
To nie jest kraj dla kobiet – co kryje się pod takim hasłem? Obrona godności kobiecej, otoczenie szczególną opieką kobiet w ciąży? Nie! Włoskie feministki patrzą na to inaczej, idzie o równouprawnienie w nazwach ulic i placów.
Rada Europy jest zaniepokojona praktykowaniem przez Albanki tzw. aborcji selektywnej. Rośnie wyraźnie dysproporcja w liczbie urodzeń chłopców i dziewczynek. Ostatnie statystyki pokazują, że na każde 100 rodzących się dziewczynek przypada 112 chłopców.