Walka z kryzysem nad Sekwaną i Renem trwa nadal, receptą na nią ma być postępującą integracja. Od 22 stycznia 2013 r. będą obowiązywały takie same stawki i zasady pobierania podatku od zysku przedsiębiorstw (CIT) – zapowiedzieli wczoraj ministrowie finansów Wolfgang Schaeuble i Francois Baroin. Oznacza to tworzenie nowych miejsc pracy w Niemczech i we Francji.
Fundacja Lux Veritatis złożyła skargę na decyzję KRRiT o nie przyznaniu Telewizji Trwam miejsca na cyfrowym multipleksie. Pismo wpłynęło do sekretariatu Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Rada ma obowiązek dostarczyć tę skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie.
Jak czytamy na stronie internetowej Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Stalowej Woli został już wyłoniony wykonawca rozbiórki krzyża na osiedlu „Młodynie". Jest nim firma budowlana pochodząca z Jarosławia, która za swoją pracę zażądała ponad 4 tysiące złotych... Kwotą tą ma zostać obciążony ks. Jerzy Warchoł, proboszcz parafii pod wezwaniem Opatrzności Bożej w Stalowej Woli.
Episkopat Słowacji ostrzega przed demograficzną katastrofą. Biskupi domagają się od polityków natychmiastowego wdrożenia środków, które pomogą słowackim rodzinom i przyczynią się do wzrostu dzietności w tym kraju. 
Amerykanie, którzy głęboko i żarliwie wyznają swoją wiarę są najzdrowsi na ciele i duszy – wynika z sondażu przeprowadzonego przez instytut badania opinii publicznej Gallupa w Princeton.
Grupa fundamentalistów muzułmańskich organizuje konferencję w austriackim mieście Vösendorf, położonym na południe od Wiednia. Tematem przewodnim spotkania będzie hasło „Kalifat: model państwa przyszłości”. Konferencja zaplanowana została na 10 marca. Podobne imprezy zostały zakazane w innych krajach.
Długich badań, być może nawet pięcioletnich, wymagać będzie ostateczne zatwierdzenie tekstów liturgicznych ordynariatów dla byłych anglikanów – poinformował ordynariat w Wielkiej Brytanii. Pracami zajmuje się specjalna komisja teologów i liturgistów powołana przez Kongregację Nauki Wiary. W styczniu odbyło się jej pierwsze posiedzenie.
Najbardziej wpływowe homolobby w Wielkiej Brytanii, organizacja Stonewall, zaproponowała projekt ustawy, mającej "rozwiązać zawiłości prawne", które utorują drogę do legalizacji tzw. małżeństw jednopłciowych. 
Włoskie feministki protestują przeciwko temu, że niemal wszystkie ulice i place w ich kraju poświęcone są mężczyznom. – To nie jest kraj dla kobiet – żalą się. Feministki utrzymują, że także w tej dziedzinie potrzebny jest parytet.
Rząd nie dostrzegł skutków rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE w sprawie europejskiej statystyki w dziedzinie demografii, nie przeanalizował ich, klepnął wszystko z automatu, uznając, że  jak coś przyszło z Brukseli, to krytyka jest bluźnierstwem – pisze publicysta na łamach „Rzeczpospolitej”. 
... 
60
61
62
63
64
65
66
67
68
...