Przed południem we wtorek 5 bm., w alei Sienkiewicza, która wiedzie między parkami na plac pod Jasną Górą pojawiła się grupa udająca pielgrzymów. Na czele z przypiętymi szczudłami kroczyła kobieta w bieli, za nią z krzyżem na przedzie postępowali aktorzy i statyści przebrani za siostry zakonne i księży oraz udający pielgrzymów z plakietkami i chustami z napisem "Radio Zawsze Dziewica", taki sam napis widniał na towarzyszącym grupie samochodzie.
Przewodniczącemu Episkopatu Ekwadoru oraz szefowej filii Human Life International – międzynarodowej organizacji pro-life – grożono śmiercią ze względu na ich sprzeciw wobec proaborcyjnych i antyrodzinnych zapisów zawartych w projekcie nowej konstytucji – donosi portal LifeSiteNews.com.
Metropolita Bombaju chce zaadoptować nienarodzone dziecko, które stało się przedmiotem medialnej debaty o aborcji. Ma ono obecnie 25 tygodni i stwierdzono u niego wadę serca. 4 sierpnia Sąd Najwyższy w stanie Maharasztra odmówił rodzicom prawa do aborcji – informuje Radio Watykańskie.
Kościół coraz bardziej traci wpływ na prawodawstwo oraz politykę światową. Staje się „małą trzódką”. Wydaje się, że „idealiści”, którzy lekarstwo na wszelkie słabości Kościoła widzieli w jego powrocie do stanu „ze starożytności”, gdy nie był jeszcze obciążony współpracą z państwem, będą usatysfakcjonowani.
Organizacje feministyczne budują sieć prawno-poradniczą dla kobiet. Chodzi o wyszukiwanie różnego rodzaju kruczków prawnych, które będą skutkować "wyciskaniem" aborcji na drodze sądowej – informuje „Nasz Dziennik”.
Żyje jeszcze ponad 50 oprawców w togach sędziowskich z okresu stalinowskiego: pobierają wysokie emerytury, chronią ich immunitety oraz prawnicza korporacja – informuje „Nasz Dziennik”. Gazeta zaznacza, że przez prawie 20 lat od upadku komunizmu polskie państwo nie potrafiło uporać się z tym problemem.
W 1968 roku Umberto Eco popierał radziecką interwencję w Czechosłowacji i bał się, że wschodni system nie utrzyma się. Takie zarzuty pod adresem wybitnego semiologa i pisarza postawił znany publicysta, komentator dziennika "La Stampa" Enzo Bettiza podczas publicznej debaty na temat wydarzeń sprzed 40 lat.
Podważając Traktat Lizboński Czechy wystawiają na szwank swą reputację i ryzykują izolację w Europie – ostrzega w komentarzu portal "EUObserver". Decyzja, by nie ratyfikować traktatu, doprowadziłaby do izolacji Czech w Unii Europejskiej, tym bardziej w kontekście objęcia przez ten kraj przewodnictwa w pierwszej połowie 2009 roku.
Zwycięstwo chrześcijańskiej urzędniczki stanu cywilnego w procesie, w którym domagała się ona zwolnienia jej z obowiązku uczestniczenia w „ceremoniach ślubnych” par jednopłciowych, rozwścieczyło sekularystów i aktywistów homoseksualnych w mediach i parlamencie brytyjskim. W Izbie Gmin zawiązała się specjalna grupa, która postawiła sobie za cel zlikwidowanie możliwości powoływania się na klauzulę sumienia urzędników państwowych, którzy sprzeciwiają się politycznemu programowi homoseksualnemu – donosi portal LifeSiteNews.com.
We wtorek 5 sierpnia, przed budynkiem Urzędu Miasta Krakowa zgromadziło się kilkadziesiąt osób, by zaprotestować przeciwko, ogłoszonym publicznie przez urzędników miejskich, pomysłom przeprowadzenia kampanii promocyjnych skierowanych do homoseksualistów. Miałyby one na celu reklamowanie Krakowa jako miejsca atrakcyjnego dla dewiantów.
... 
684
685
686
687
688
689
690
691
692
...