Liczba wiernych praktykujących w Syczuanie podwoiła się po trzęsieniu ziemi, jakie w maju br. nawiedziło tę chińską prowincję. Według najnowszych danych, zginęło wówczas 69,2 tys. osób, a niemal 18,2 tys. uważa się za zaginione.
Indie zmieniają strategię walki z AIDS. Będzie się ona opierać na promowaniu wierności jednemu partnerowi i wstrzemięźliwości seksualnej – informuje Radio Watykańskie.
– Nowy prezydent Paragwaju, były biskup Fernando Lugo Méndez „w pełni utożsamia się z teologią wyzwolenia” – zapewnił jeden z głównych przedstawicieli tego kierunku Leonardo Boff. Jest on zdania, że Lugo w działaniach swego rządu kierował się będzie główną przesłanką teologii wyzwolenia – opcją na rzecz ubogich.
Konferencja Episkopatu Turcji wciąż apeluje do władz tego kraju, aby zwrócono katolikom kościół w rodzinnym mieście św. Pawła, Tarsie, zamieniony od dawna na muzeum – informuje KAI.
Liczba chorych na AIDS oraz zakażonych wirusem HIV w Stanach Zjednoczonych jest co roku dużo wyższa, niż przewidują rządowi eksperci - twierdzi amerykański departament zdrowia. Szczególnie narażona na rozprzestrzenianie się tej choroby jest społeczność homoseksualistów – informuje „Nasz Dziennik”.
65 proc. młodych Brazylijczyków deklaruje się jako głęboko wierzący – wynika z badań przeprowadzonych przez niemiecki Instytut „Bertelsmann Stiftung”. W sondażu dotyczącym religijności wśród młodzieży świata Brazylia znalazła się na trzecim miejscu, po Indonezji i Maroku, których mieszkańcy są w większości muzułmanami.
Anglikański „arcybiskup” Ugandy Henry Luke Orombi nazwał proces nominacji „arcybiskupa” Canterbury – honorowego przywódcy Wspólnoty anglikańskiej „reliktem brytyjskiego kolonializmu”. – Nawet papież jest wybierany przez «swoich», a anglikanie mają człowieka mianowanego przez świecki rząd – stwierdził hierarcha na łamach dziennika „The Times”.
„Przybyliśmy z całego świata, ale wszyscy byliśmy zjednoczeni myślą” stwierdził jeden z amerykańskich studentów – uczestników VIII Międzynarodowej Letniej Konferencji Studentów TFP 2008 r. (Université d’été) w Kleinheubach w Niemczech. Konferencja była inicjatywą organizacji TFP z Francji oraz Niemiec i odbywała się w dniach od 21 do 26 lipca, a jej temat brzmiał następująco: „Krucjata kontrrewolucyjna obecnie. W setną rocznicę urodzin Plinio Corrêi de Oliveira”.
Niemieckie kobiety długo demonstrowały wierność tradycji i małą podatność na hasła feministek. Teraz szybko nadrabiają zaległości. Silny ruch antyfeministyczny nie jest w stanie ich powstrzymać.
We wtorek 5 sierpnia, przed Urzędem Miasta Krakowa odbędzie się demonstracja sprzeciwu wobec pomysłu urzędników miejskich, którzy oświadczyli publicznie, że mają zamiar prowadzić specjalne kampanie promocyjne adresowane do homoseksualistów.