Liczba wiernych praktykujących w Syczuanie podwoiła się po trzęsieniu ziemi, jakie w maju br. nawiedziło tę chińską prowincję. Według najnowszych danych, zginęło wówczas 69,2 tys. osób, a niemal 18,2 tys. uważa się za zaginione.
Indie zmieniają strategię walki z AIDS. Będzie się ona opierać na promowaniu wierności jednemu partnerowi i wstrzemięźliwości seksualnej – informuje Radio Watykańskie.
– Nowy prezydent Paragwaju, były biskup Fernando Lugo Méndez „w pełni utożsamia się z teologią wyzwolenia” – zapewnił jeden z głównych przedstawicieli tego kierunku Leonardo Boff. Jest on zdania, że Lugo w działaniach swego rządu kierował się będzie główną przesłanką teologii wyzwolenia – opcją na rzecz ubogich.
Konferencja Episkopatu Turcji wciąż apeluje do władz tego kraju, aby zwrócono katolikom kościół w rodzinnym mieście św. Pawła, Tarsie, zamieniony od dawna na muzeum – informuje KAI.
Liczba chorych na AIDS oraz zakażonych wirusem HIV w Stanach Zjednoczonych jest co roku dużo wyższa, niż przewidują rządowi eksperci - twierdzi amerykański departament zdrowia. Szczególnie narażona na rozprzestrzenianie się tej choroby jest społeczność homoseksualistów – informuje „Nasz Dziennik”.
65 proc. młodych Brazylijczyków deklaruje się jako głęboko wierzący – wynika z badań przeprowadzonych przez niemiecki Instytut „Bertelsmann Stiftung”. W sondażu dotyczącym religijności wśród młodzieży świata Brazylia znalazła się na trzecim miejscu, po Indonezji i Maroku, których mieszkańcy są w większości muzułmanami.
Anglikański „arcybiskup” Ugandy Henry Luke Orombi nazwał proces nominacji „arcybiskupa” Canterbury – honorowego przywódcy Wspólnoty anglikańskiej „reliktem brytyjskiego kolonializmu”. – Nawet papież jest wybierany przez «swoich», a anglikanie mają człowieka mianowanego przez świecki rząd – stwierdził hierarcha na łamach dziennika „The Times”.
„Przybyliśmy z całego świata, ale wszyscy byliśmy zjednoczeni myślą” stwierdził jeden z amerykańskich studentów – uczestników VIII Międzynarodowej Letniej Konferencji Studentów TFP 2008 r. (Université d’été) w Kleinheubach w Niemczech. Konferencja była inicjatywą organizacji TFP z Francji oraz Niemiec i odbywała się w dniach od 21 do 26 lipca, a jej temat brzmiał następująco: „Krucjata kontrrewolucyjna obecnie. W setną rocznicę urodzin Plinio Corrêi de Oliveira”.
Niemieckie kobiety długo demonstrowały wierność tradycji i małą podatność na hasła feministek. Teraz szybko nadrabiają zaległości. Silny ruch antyfeministyczny nie jest w stanie ich powstrzymać.
We wtorek 5 sierpnia, przed Urzędem Miasta Krakowa odbędzie się demonstracja sprzeciwu wobec pomysłu urzędników miejskich, którzy oświadczyli publicznie, że mają zamiar prowadzić specjalne kampanie promocyjne adresowane do homoseksualistów.
... 
685
686
687
688
689
690
691
692
693
...