Maryja najlepszą lekarką

maj 2016
Maryja najlepszą lekarką

Maryja najlepszą lekarką

W roku 2016 Instytut zorganizował akcję z myślą o chorych, pod nazwą W Niej twoje uzdrowienie. Wizerunki Matki Bożej Uzdrowienie Chorych z rzymskiej bazyliki pod wezwaniem św. Marii Magdaleny i książeczka informująca o kulcie Salus Infirmorum trafiła do wielu potrzebujących. Z pomocą Instytutu odbiorcy przesyłek mogli skierować swoje podziękowania i prośby do Matki Bożej Uzdrowicielki duszy i ciała.

 

Kampania Instytutu propagowała nabożeństwo do Matki Bożej Uzdrowienie Chorych. Uczestnicy otrzymali poświęcone obrazki z wizerunkiem Maryi oraz broszurę przybliżającą kult Salus Infirmorum oraz patrona chorych, św. Kamila de Lellis. Dodatkowo Korespondenci Instytutu mieli możliwość przesłania swoich podziękowań i prośb do Matki Bożej, które zostały dostarczone do kościoła oo. Kamilianów pw. św. Marii Magdaleny w Rzymie. Tam przed Cudownym Obrazem Maryi Uzdrowienie Chorych 6 lipca 2016 roku odprawiona została Msza Święta za wszystkich uczestników kampanii.

 

Akcja cieszyła się na tyle dużą popularnością, że Instytut postanowił jej nie kończyć i nadal umożliwiać, w szczególności swoim nowym Korespondentom, dostarczenie do Rzymu, przed Cudowny Obraz, próśb i podziękowań od polskich czcicieli. Co więcej, z początkiem 2017 roku ukazała się nowa książka – Uzdrowienie Chorych. Maryja – święci – cuda, która szerzej opisuje świętych wspomożycieli w chorobie, jak św. Kamil de Lellis, św. Jan Boży, św. Peregryn czy św. Dymfna, którą razem z różańcem i wizerunkiem Matki Bożej Uzdrowienie Chorych można zamówić na stronie www.Uzdrowienie-Chorych.pl

 

Dzięki działaniom Instytutu i Stowarzyszenia wciąż tysiące Polaków mogą się dowiedzieć o cudach, które wydarzyły się za wstawiennictwem Matki Bożej i świętych. Dzięki zawierzeniu im wielu chorych mogło doświadczyć zdroju łask.