Antykultura i jej lewicowi zwolennicy walczący z osiągnięciami cywilizacji chrześcijańskiej oraz starający się zmieniać historię dostali dzisiaj w Krakowie jasny sygnał, że nie będzie zgody na wymazywanie z kart dziejów Polski postaci ważnych i zasłużonych. Nie będzie zgody na likwidację w Krakowie pomnika Sługi Bożego ks. Piotra Skargi, którego usunięcia chcą lewicowe władze Krakowa, mimo że proces beatyfikacyjny Kaznodziei Narodu rozpoczął się 12 czerwca 2013 roku.
W niedzielę 6 lutego o godz. 12.30 w kościele św. Piotra i Pawła przy ul. Grodzkiej w Krakowie odprawiona została (z inicjatywy niedawno powstałego Społecznego Komitetu Obrony Pomnika ks. Piotra Skargi oraz Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi) Msza Święta w intencji rychłej beatyfikacji ks. Piotra Skargi.
Jego doczesne szczątki spoczywają właśnie w tym kościele, a pomnik Kaznodziei Narodu został odsłonięty 12 maja 2001 roku na placu Św. Marii Magdaleny naprzeciw tej świątyni. Jesienią 2021 roku w krakowskim magistracie powrócono do porzuconego już kiedyś pomysłu likwidacji pomnika wielkiego duchownego i patrioty. Wówczas Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi wydało oświadczenie w tej sprawie a następnie skierowało list otwarty do prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego.
Do niezrozumiałego pomysłu lewicowych władz Krakowa odniósł się w kazaniu podczas Mszy Św. ks. prof. Jan Machniak: Przeżywamy tę modlitwę w szczególnym kontekście. Gdyż na placu Marii Magdaleny, gdzie niegdyś stał kościół, rozebrany przez Austriaków podczas zaborów, stanął przed laty pomnik ks. Piotra Skargi, który jest wielkim znakiem obecności ks. Piotra Skargi, jego umiłowania ojczyzny, Boga i Kościoła.
Podczas kazania ks. prof. Jan Machniak, proboszcz parafii Wszystkich Świętych, do której należy kościół pw. Św. Piotra i Pawła, podkreślał zasługi Kaznodziei Narodu, który był nie tylko gorliwych duchownym, ale także wielkim patriotą, człowiekiem zasłużonym dla rozwoju nauki w Rzeczpospolitej Obojga Narodów oraz twórcą dzieł służących ludziom ubogim – Banku Pobożnego, mającego chronić przed lichwą, oraz Arcybractwa Miłosierdzia, najstarszej działającej do dzisiaj organizacji charytatywnej w Polsce.
– Wspominamy ks. Piotra Skargę jako wspaniałego bohatera, który nie tylko budował kolegia jezuickie, nie tylko szerzył naukę, ale widział ludzi ubogich, słabych, którym służył - stwierdził ks. prof. Machniak, a nawiązując do bieżącej sytuacji i pomysłu, jaki zrodził się w gabinetach krakowskiej władzy, proboszcz parafii pw. Wszystkich Świętych powiedział: To jest taki dziwny krakowski paradoks. Bo na tym placu stał kościół, ale ktoś wymyślił, że w czasach pogańskich stała świątynia i umieszczono niegodny pomnik. I tego pomnika nie można ruszyć. Ale musimy stanąć wobec tej rzeczywistości, wobec której zostaliśmy postawieni. Ufamy, że władze miejskie przyjmą te prośby i petycje składane przez osoby, które rozumieją, kim był ks. Piotr Skarga dla Polski.
Po Mszy Świętej zebrano się pod pomnikiem ks. Piotra Skargi, a Dariusz Walusiak, przewodniczący Społecznego Komitetu Obrony Pomnika ks. Piotra Skargi, w krótkim przemówieniu podał argumenty za pozostawieniem monumentu w obecnym miejscu i zaprosił zgromadzonych do odmówienia Modlitwy za Ojczyznę, autorstwa ks. Skargi. Następnie odmówiono modlitwę różańcową – jak podkreślił Dariusz Walusiak – modlitwę, z którą żadne zło nie wygrało.
Copyright © by STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ IM. KS. PIOTRA SKARGI | Aktualności | Piotr Skarga TV | Apostolat Fatimy