Patriotyczne środowiska w Elblągu w sobotę 17 września organizują uroczyste obchody 80-lecia powstania Narodowych Sił Zbrojnych. Pamięć o formacji walczącej z okupantami w czasie II wojny światowej i po wejściu na teren Rzeczpospolitej żołnierzy sowieckich, niosących na bagnetach niewolę i terror skierowany przeciwko polskiemu społeczeństwu, jest naszym honorem i obowiązkiem.
VIII Marsz dla Życia i Rodziny w Krakowie wyruszy już w niedzielę 25 września 2022 r. o godz. 12:00. Zaczniemy na Placu Matejki, skąd pójdziemy przez Rynek Główny. W gronie maszerujących może stanąć każdy, kto opowiada się za poszanowaniem dla ludzkiego życia, ochroną rodziny, dobrym wychowaniem dla naszych dzieci i rozwojem Polski w oparciu o siłę własnego narodu.
W ostatnim dniu sierpnia 2022 r. redaktor naczelny portalu PCh24.pl Krystian Kratiuk wziął udział w debacie Klubu Jagiellońskiego zatytułowanej „Jakiego Kościoła potrzebujemy? Katolicy w epoce postchrześcijaństwa”. Padło w niej wiele interesujących tez, opinii i wniosków. Zachęcamy do zapoznania się z krótką relacją z tego wydarzenia.
Jak globaliści programują zmiany, które w miejscu człowieka rozumnego widzą homo deus – człowieka – boga, a raczej człowieka uzurpującego sobie prawo do swojej „boskości”? Czy wielkie korporacje, tworzące w Dolinie Krzemowej najnowsze biotechnologiczne rozwiązania, doszły już do etapu ustanowienia nowej, nieformalnej świeckiej religii? O tym czym ma być tzw. podejście homo deus i jakie zagrożenia wynikają z tych rewolucyjnych pomysłów będzie można podyskutować z prof. Markiem Czachorowskim w Warszawie 2 września.
Bez gorliwej wiary i umiłowania Polski, a co za tym idzie, konieczności jej obrony przed bolszewizmem, w 1920 roku nie byłoby triumfu w Bitwie Warszawskiej. Nie byłoby tego również bez wymodlonej pomocy Matki Bożej Łaskawej – patronki Warszawy. „Wojna i wiara 1920” to temat spotkania w naszym Klubie z Dariuszem Walusiakiem, które pozwoli nam lepiej zrozumieć duchowy wymiar pogromu Armii Czerwonej latem 1920 roku. Zapraszamy do Warszawy już w czwartek, 18 sierpnia 2022 roku.
Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny to jedna z najstarszych uroczystości maryjnych, obchodzona na ziemiach polskich. Ustalenie jej na 15 sierpnia miało miejsce około VI wieku w Konstantynopolu. Od ubiegłego stulecia Święto Wniebowzięcia ma w Polsce także wymiar patriotyczny – to święto Wojska Polskiego, obchodzone na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920, podczas której właśnie 15 sierpnia miał miejsce cud nad Wisłą.
Tragiczny wypadek podczas pielgrzymki przerwał życie naszego Kolegi, który niósł fatimską nowinę do katolików na Ukrainie. Rafał Serafin zginął 14 lipca 2002 roku podczas służby Bogu i Maryi, zostawiając osamotnioną żonę i rocznego wówczas synka. Pamięć o Nim jest naszym podziękowaniem za dar wspólnej pracy z wspaniałym człowiekiem i oddanym czcicielem Matki Bożej z Góry Karmel.
Najnowszy film produkcji Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi pt. „Miłosierdzie. O Łasce i potępieniu” to znaczący zasób wiedzy na temat dobrodziejstwa Bożego Miłosierdzia. W spotkaniu podczas pokazu filmu w Szczecinie weźmie udział Krystian Kratiuk, redaktor naczelny PCh24.pl. Swoją obecność na spotkaniu zapowiedział także ks. Grzegorz Śniadoch IBP.