Jeden z najbardziej lubianych przez widzów dziennikarzy TVP nadal będzie prowadzącym „Wiadomości” w programie pierwszym. W zeszłym tygodniu pojawiły się niepokojące informacje o jego zwolnieniu, spowodowanym deklarowanym konserwatyzmem.
Negowanie wartości chrześcijańskich, relatywizacja praw człowieka i lekceważenie celów demokracji to zdaniem Rady Społecznej przy Arcybiskupie Poznańskim najważniejsze przyczyny współczesnego kryzysu gospodarczego.
Z aborcją można walczyć na różne sposoby. Każdy może znaleźć swój. Okazuje się, że jednym z najlepszych jest modlitwa. Jednak nie ta odbywająca się w ciepłej izdebce i bamboszach na nogach, ale na chodniku, w pobliżu miejsca, gdzie zabija się poczęte dzieci. I najlepiej, prowadzona przez osobę duchowną.
W Tunezji radykalny odłam islamistów powołał „komitet ds. promocji cnoty i zapobiegania występkom”. Salaficki komitet nie został na razie uznany oficjalnie przez władze, gdyż jego członkowie nie wystąpili ze stosownym wnioskiem. Mimo braku uznania, ta tajna organizacja skutecznie krępuje wolności obywatelskie.
Brytyjski sąd rozpatrzy precedensową sprawę, która ma wykazać, że chrześcijanie są gorzej traktowani przez pracodawców niż muzułmanie. Była pracownica lotniska Heathrow w Londynie, Nohada Halawi, pozwała pracodawcę za nieuzasadnione zwolnienie z pracy, z powodu przekonań religijnych. Kobieta twierdzi, że nie tylko ona, ale także inni pracownicy chrześcijańscy byli – za przyzwoleniem pracodawcy – systematycznie dręczeni przez muzułmanów.
„Liczy się tylko oryginał, tylko święty Mikołaj!” – pod takim hasłem przebiegała w tym roku, w wielu niemieckich diecezjach, akcja promocji świętego biskupa z Miry. Akcja ta została zainicjowana dziesięć lat temu przez katolicką organizację Dzieło św. Bonifacego. Bonifatiuswerk stara się przywrócić Niemcom świętego Mikołaja, którego w ostatnich latach coraz silniej wypierają postacie komercyjne – informuje Radio Watykańskie.
– Możemy się stać drugim Irakiem – ostrzega syryjski biskup Antoine Audo. Komentując trwające od marca zamieszki, międzynarodowe sankcje oraz naciski ze strony Ligii Arabskiej chaldejski hierarcha zaznacza, że to wszystko nie służy reformom i rozwojowi kraju, lecz prowadzi Syrię ku wojnie domowej, konfrontacji między różnymi odłamami islamu, a w konsekwencji dominacji muzułmańskich fundamentalistów – informuje Radio Watykańskie.
Bez odważnych decyzji i szybkich działań katolicy są skazani na marginalizację. A przyczyną nie będzie Palikot, ale nasze własne zaniedbania – ostrzega Tomasz Terlikowski.
Istnieje wielkie prawdopodobieństwo, że po zakończeniu wyborów i po opracowaniu nowej konstytucji Egipt będzie krajem islamskim – przestrzegł patriarcha katolickiego Kościoła koptyjskiego. Kard. Antonios Naguib podkreślił 6 grudnia na konferencji prasowej w Wiedniu, że nie uprości to sytuacji żyjących tam chrześcijan.