ONZ oficjalnie ogłosiło 31 października jako symboliczny dzień narodzin siedmiomiliardowego obywatela świata. O dniu tym rozpisywano się w światowych mediach nie po to, aby świętować go jako pozytywne wydarzenie, lecz by po raz kolejny mówić o potrzebie tzw. zrównoważonego rozwoju. Innymi słowy, by straszyć i zmusić państwa do podjęcia działań, które w efekcie przyniosą redukcję liczby ludności na świecie. Coraz częściej mówi się o potrzebie ograniczenia populacji aż o 90 proc. (sic!), by wszyscy mogli cieszyć się dobrobytem i czystym środowiskiem.
Republikanie w Izbie Reprezentantów przeforsowali w głosowaniu rezolucję, która ma rozpropagować szersze wykorzystanie dewizy "In God We Trust" ("W Bogu pokładamy ufność"), będącej oficjalnym mottem USA od 1956 roku – donosi portal niezalezna.pl. Inicjatorem rezolucji jest kongresman Randy Forbes. Znana na całym świecie dewiza, widnieje m.in. na amerykańskich banknotach dolarowych.
Odpowiedzialnością za niedawne zablokowanie wizyty patriarchy maronickiego Béchary Boutrosa Raï z Libanu w Białym Domu arabska agencja informacyjna al Nashra obarcza muzułmańską doradczynię prezydenta USA, Dalię Mogahed. Maronicki hierarcha, który przebywał w październiku w USA, miał spotkać się z prezydentem Barackiem Obamą, by omówić sytuację wyznawców Chrystusa na Bliskim Wschodzie oraz około 2 mln maronitów żyjących na terenie Stanów Zjednoczonych. Zdaniem ekspertów, blokada tej wizyty to dowód na rosnące wpływy w Białym Domu ludzi sympatyzujących z Bractwem Muzułmańskim.
Sześcioletni Dominic Piconi z San Diego w USA w każdą środę przed pójściem do szkoły przygotowuje paczki żywnościowe dla bezdomnych w swoim mieście. W paczkach są kanapki, banany, woda, krakersy oraz szkaplerz, bo jak mówi mały misjonarz miłości bliźniego – „chcemy, żeby Jezus chronił bezdomnych”.
– Udzielając pomocy krajom rozwijającym się, Wielka Brytania będzie brać również pod uwagę stosunek danego państwa do chrześcijan – oświadczył David Cameron. Deklaracja brytyjskiego premiera kończy debatę, która wywiązała się po ostrej krytyce, jaką pod adresem rządu wystosowała Ann Widdecombe, jedna z czołowych działaczek Partii Konserwatywnej – informuje Radio Watykańskie.
- Tym wszystkim, którzy podnoszą rękę na krzyż i podejmują walkę otwartą, czy też podstępną, ukrytą, z Kościołem, by rzekomo uzdrowić Rzeczpospolitą, przypominamy, że ta droga prowadzi donikąd - mówił w sobotę w Kaliszu ks. bp Ignacy Dec. Ordynariusz świdnicki wygłosił homilię podczas uroczystej Mszy świętej, kończącej peregrynację kopii Jasnogórskiego Wizerunku Maryi w diecezji kaliskiej.
– Media oskarżają Kościół o zachłanność na pieniądze, informują, że księża nie płacą podatków. Tymczasem jest to kłamstwo – podkreślił w niedzielę kard. Stanisław Dziwisz podczas uroczystości poświęcenia kościoła pw. Miłosierdzia Bożego w Mszanie Dolnej koło Rabki. Metropolita krakowski zaznaczył, że księża płacą podatki w zależności od liczby mieszkańców zamieszkujących teren danej parafii.
Co najmniej trzy tysiące chrześcijan przetrzymywanych jest w obozach pracy w Erytrei - donosi Radio Watykańskie. Rozgłośnia zauważa, że ich główną „winą” jest wiara w Chrystusa i chęć dawania świadectwa, a do więzienia można tam trafić np. za modlitwę w prywatnym domu.
Przedstawiamy komunikat OO. Paulinów z Jasne Góry dotyczący Krucjaty Modlitewnej zainicjowanej w czercu bierzącego roku. Na chwilę obecną do modlitwy w intencji Ojczyzny przyłączyło się 24 000 osób.
28 października Brytyjska Wspólnota Narodów zdecydowała się na liberalizację dyskryminacyjnego prawa, które uniemożliwia katolikowi bycie królem Anglii, a nawet jego małżonkiem. Odtąd brytyjski monarcha będzie mógł poślubić katolika, sam jednak nie będzie mógł być członkiem Kościoła katolickiego, pozostaje bowiem najwyższym zwierzchnikiem Wspólnoty Anglikańskiej – informuje Radio Watykańskie.