Badania pokazują, że statystyczny kapłan w Szwajcarii ma 65 lat i stoi na progu emerytury. Według Radia Watykańskiego, podobna – czyli równie zła – sytuacja jest niemal we wszystkich diecezjach. Rozgłośnia zauważa, że Kościół w Szwajcarii przygotowuje się na przyszłość bez księży.
W środę w Watykanie rozpocznie się Międzynarodowa Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa "Komórki macierzyste dorosłych: Nauka i przyszłość człowieka oraz kultury".
130 tys. istnień ludzkich uratowano we Włoszech dzięki działalności Ośrodków Pomocy Życiu. Ta związana z Kościołem inicjatywa wolontariacka zrodziła się w 1975 r. wśród młodych pracowników służby zdrowia, jako przeciwwaga dla lansowanej w tamtym czasie aborcji. Tym samym stała się konkretnym wsparciem powstałego wówczas Ruchu dla Życia – informuje Radio Watykańskie.
Relacje na temat tzw. Ruchu Okupacji Wall Street nie cichną w amerykańskich mediach. O ile lewicowe pisma i stacje telewizyjne pozytywnie wypowiadają się o protestujących, o tyle prawicowe koncentrują się na pokazaniu związku tego ruchu ze skrajnymi i przestępczymi organizacjami lewicowymi powiązanymi z Białym Domem. Ostatnio główne agencje informacyjne rozpisują się na temat organizacji ACORN.
Zbierane są już podpisy pod wnioskiem o utworzenie Parlamentarnego Zespołu na rzecz Ochrony Życia i Rodziny, w którym pracować będą posłowie i senatorowie różnych klubów, jednak głównie Prawa i Sprawiedliwości – poinformował KAI poseł Artur Górski z PiS. W pracę zespołu zaangażują się przede wszystkim posłowie, którzy otrzymali certyfikat kandydata przyjaznego życiu i rodzinie. - Jako katolicy musimy wychodzić z inicjatywami w życiu publicznym, ale też jeśli będą się pojawiać inicjatywy wrogie życiu ludzkiemu i rodzinie to będziemy się starali występować przeciwko nim i w Sejmie bronić wartości chrześcijańskich – mówi Górski.
Wielkie koncerny amerykańskie poparły wniosek o unieważnienie ustawy federalnej DOMA, która chroni tradycyjne małżeństwo między kobietą a mężczyzną. Przedstawiciele koncernów Nike, Microsoft i Google złożyli w sądzie w Masssachusetts wniosek, w którym wsparli pozew przedstawicieli władz Massachusetts przeciw ministerstwu zdrowia, podważający ustawę federalną DOMA. Ich zdaniem, ustawa ta nakłada niesprawiedliwe obciążenia na pracodawców.
Ultraortodoksyjni Żydzi nie przestają opluwać duchownych chrześcijańskich na ulicach Jerozolimy – skarżą się przedstawiciele Kościołów ormiańskiego i prawosławnego. Jak twierdzą, wielowiekowa praktyka publicznego opluwania i przeklinania wyznawców Jezusa, przez niektórych wyznawców judaizmu uznawana za akt pobożności, jest w rejonie Starego Miasta codziennością. Kiedy skarżą się policji, ta zazwyczaj nie znajduje prześladowców.
Austriacki Sąd Apelacyjny w Grazu odrzucił ostatnio wniosek o uniewinnienie czterech obrońców życia, skazanych na kary grzywny za pikietowanie w kwietniu b.r. przed budynkiem ośrodka aborcyjnego w Grazu. Odrzucenie apelacji działaczy pro-life oznacza skuteczną egzekucję prawa, zakazującego wyrażania poglądów za życiem przed ośrodkami aborcyjnymi.
– Żyjemy w czasie, kiedy bardzo mocno działa anty-Kościół i ogólnie jest dużo tego nastawienia „anty” – mówił w niedzielę w Krośnie abp Józef Michalik w kazaniu wygłoszonym na zakończenie Podkarpackiego Forum Charyzmatycznego. Wskazując uczestnikom spotkania kierunki działania, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski radził pokorę i jedność z Kościołem. Hierarcha sprzeciwił się, uderzającym w Kościół, krytycznym wypowiedziom na temat przełożonych zakonnych ks. Adama Bonieckiego, którzy ograniczyli mu kontakty z mediami.