„Demokracja upadła w blasku chwały w zeszłym tygodniu” - tak Janet Daley rozpoczyna swój komentarz w brytyjskiej gazecie „The Daily Telegraph”. Autorka wyjaśnia, że zarówno w niemieckim Bundestagu, jak i w brytyjskiej Izby Gmin, rządzący uciszali swoich oponentów, byleby przeforsować program zapobieżenia obecnemu kryzysowi w Unii Europejskiej. Daley pisze, że próbując powstrzymać nawrót oligarchii dokonano ostatecznego demontażu demokratycznej odpowiedzialności za rządy w Europie. Teraz to nie rodzime parlamenty, odpowiedzialne przed wyborcami, będą decydować o kształcie budżetów państw, ale eurokraci z unijnych instytucji.
Film dokumentalny pt. „180”, rejestrujący przeprowadzane na ulicy rozmowy na temat zabijania dzieci nienarodzonych i szacunku dla życia, zdobywa nie tylko popularność w sieci, ale też sprawia, że wielu zdeklarowanych wcześniej zwolenników aborcji zmienia zdanie. Trwający ponad pół godziny dokument zarejestrował od września, br., kiedy miał swą premierę, ponad 1,3 mln „oglądnięć” na You Tube – donosi portal Pro-Life Rocks.
Współczesny postęp w dziedzinie medycyny, często nie jest właściwie ukierunkowany i staje się udręką. Przekonuje się o tym wiele dzieci z „probówki”, których życie zainicjowano w laboratoriach, wykorzystując tzw. metodę in vitro. O problemie tym pisał ostatnio ks. John Leies na portalu LifeSitenews.com. Duchowny powołał się na artykuł zatytułowany „One Sperm Donor, 150 Offspring", opublikowany niedawno w lewicowej gazecie „The New York Times”. Autorka artykułu zwróciła uwagę na to, jak ogromna odpowiedzialność spoczywa na osobach, które w laboratoriach powołują do życia nowe istoty.
W USA wybuchła kolejna afera związana z teorią globalnego ocieplenia. Prof. Richard Muller z Uniwersytetu Berkley w Kalifornii przeprowadził niedawno badania, w ramach których miał na nowo przeanalizować dane dotyczące ocieplenia klimatu, by w ten sposób przekonać się, czy naukowcy oskarżeni dwa lata temu o fałszerstwa w zakresie badań klimatycznych, mieli rację, czy też kłamali - jak informowały niektóre media, publikując prywatne notatki uczonych.
Prawnicy chrześcijańskiej organizacji Alliance Defense Fund (ADF) złożyli w imieniu dwunastu pielęgniarek pozew sądowy przeciwko jednemu ze szpitali w amerykańskim stanie New Jersey. Pielęgniarki twierdzą, że dyrekcja placówki zmusza je do asystowania przy aborcjach, grożąc zwolnieniem z pracy w razie odmowy.
W Polsce wciąż wzrasta liczba aborcji, dokonanych po przeprowadzeniu badań prenatalnych - wynika ze sprawozdania Rady Ministrów z wykonania oraz stosowania „ustawy aborcyjnej” za rok 2010. W ub. roku ogółem wykonano 641 aborcji, aż o 103 więcej niż rok wcześniej. W wyniku przeprowadzonego badania prenatalnego wskazującego na duże prawdopodobieństwo ciężkiego, nieodwracalnego upośledzenia dziecka albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu - wykonano 614 aborcji. W 2009 r. było ich 510, w 2008 r. – 467, a np. w 2002 – 82.
Siedemnastoletni koptyjski chłopiec został zamordowany w egipskim mieście Mallawi za to, że odmówił zasłonięcia symbolu krzyża wytatuowanego na nadgarstku. – Od wieków sytuacja chrześcijan w Egipcie nie była tak zła, jak obecnie, po arabskiej wiośnie – twierdzi koptyjski ordynariusz Beby i Elfashnu, Stephanos Anba.
Ukazała się najnowsza książka prof. Grzegorza Kucharczyka - "Zbrojne pielgrzymki". Jej oficjalna premiera nastąpi podczas tegorocznych Targów Książki w Krakowie. Autor jest redaktorem dwumiesięcznika "Polonia Christiana" pracownikiem naukowym Instytutu Historii PAN i wykładowcą Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa oraz Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Bezrobocie w Hiszpanii pod rządami socjalistów wzrosło do 21,52 proc. O niechlubnym dziedzictwie rządów premiera José Luisa Zapatero pisze „Nasz Dziennik”.
W czwartek 3 listopada rozpoczynają się 15. Targi Książki w Krakowie. Wśród ponad 500 wystawców swoje publikacje zaprezentuje także Instytut im. Ks. Piotra Skargi. To kolejny rok uczestnictwa Instytutu w największej w Małopolsce imprezie poświęconej książce.