Przed kanadyjskim Sądem Najwyższym toczy się postępowanie w przełomowej sprawie Saskatchewan Human Rights Commission (SHRC) przeciw Williamowi Whatcottowi, która dotyczy publicznego głoszenia nauki biblijnej na temat. homoseksualizmu. Jej rozstrzygnięcie będzie miało kluczowe znaczenie dla wolności religijnej w kraju.
Argentyńscy profesorowie prawa i adwokaci, biorący udział w odbywającej się dwa razy w roku najważniejszej w kraju konferencji nt. prawa cywilnego, uznali, że przyjęta niedawno ustawa legalizująca związki homoseksualne jest sprzeczna z konstytucją. Zasugerowali też wprowadzenie zakazu adopcji dzieci przez takie pary i potępili zezwalanie na to, aby jedno dziecko miało dwie matki lub dwóch ojców.
13 października minęła kolejna rocznica szóstego objawienia Matki Bożej w portugalskiej Fatimie. W tym dniu, 94. lata temu Maryja ukazała się po raz ostatni pastuszkom: Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią Matka Boża wyjawiła dzieciom kim jest oraz dokonała cudu słońca, który był znakiem mającym przekonać każdego o prawdziwości objawień. Cud ten obserwowało na miejscu kilkadziesiąt tysięcy osób.
Według amerykańskiego Departamentu Stanu w Afganistanie nie ma już ani jednej chrześcijańskiej świątyni. To odzwierciedla stan wolności religijnej w tym kraju, w którym od dziesięciu lat Amerykanie walczą o zapewnienie podstawowych swobód obywatelskich. W interwencji amerykańskiej w Afganistanie zginęło ponad 1700 żołnierzy. Do tej pory kosztowała ona podatników amerykańskich ponad 440 mld. dolarów.
Premier Wielkiej Brytanii, David Cameron deklaruje chęć położenia kresu, pochodzącemu z początków XVIII wieku, ustawodawstwu dyskryminującemu katolików oraz osoby płci żeńskiej w sukcesji tronu. Kwestię tę ma on omawiać pod koniec bieżącego miesiąca podczas szczytu 16 państw Commonwealthu w Australii. Donosi o tym na swym portalu internetowym dziennik "Daily Mail".
Jeden z najbardziej doświadczonych generałów amerykańskiego wywiadu wyraził ostatnio frustrację z powodu braku zdecydowanej interwencji Kościoła katolickiego i innych grup wyznaniowych w walce o zakaz służby w armii jawnych homoseksualistów.
Dr Paul Cameron, amerykański specjalista z zakresu psychologii społecznej, po raz kolejny odwiedzi Polskę w dniach 16-22 października br. Prezes „Family Research Institute” i członek „Eastern Psychological Association” przyjedzie do naszego kraju na zaproszenie Instytutu Ks. Piotra Skargi. Wykłady na temat społecznych skutków legalizacji i promocji homoseksualizmu amerykański naukowiec wygłosi w kilku miastach Polski, m. in. w: Warszawie, Poznaniu, Rzeszowie i w Opolu.
Chadecja niemiecka pod rządami Angeli Merkel ma wszelkie szanse podzielić los innych zachodnioeuropejskich chadecji, czyli stać się listkiem figowym dla rewolucyjnej (obyczajowej, kulturowej) przemiany świata. Pani kanclerz jednak nie była inicjatorką takiego kursu, który - gdy chodzi o CDU - miał swoje początki pod koniec lat 60. ubiegłego stulecia. Swoje zasługi położył w tym względzie również Helmut Kohl, dzisiaj ostro krytykujący swoją następczynię (krytyka ta dotyczy jednak nie zagubienia przez CDU chrześcijańskich wartości, lecz raczej braku skuteczności w polityce zagranicznej) - pisze prof. Grzegorz Kucharczyk na łamach "Naszego Dziennika".
Kościół na północnych rubieżach Wielkiej Brytanii rozpoczął zdecydowaną kampanię w obronie tradycyjnej definicji małżeństwa jako związku mężczyzny i kobiety – donosi Radio Watykańskie. Mandat udzielony politykom na rządzenie nie obejmuje pozwolenia na rekonstrukcję życia społecznego według założeń jakieś ideologii – przypomniał abp Mario Conti, metropolita Glasgow, w liście poświęconym małżeństwu.
Nie kończy się dramat rodziny Johanssonów, którym szwedzkie władze chcą definitywnie odebrać prawa rodzicielskie, z powodu nauczania domowego. Szwedzka policja odebrała państwu Johansson syna Domenica w czerwcu 2009 roku, gdy ten siedział w samolocie odlatującym do Indii - kraju z którego pochodzi jego matka. Domenic miał wówczas siedem lat.
... 
186
187
188
189
190
191
192
193
194
...