Zdecydowana większość holenderskich lekarzy popiera eutanazję. Znaczna ich część chętnie „pomogłaby” swoim pacjentom umrzeć - tak wynika z przeprowadzonego niedawno wśród lekarzy sondażu. 
W Indiach hinduista zamordował chrześcijanina za to, że ten odważył się złożyć obciążające go zeznania. Chodziło o bezpośredni udział zabójcy w pogromie chrześcijan, który trzy lata temu miał miejsce w indyjskim stanie Orisa – donosi Radio Watykańskie.
Ordynariusz meksykańskiej diecezji Saltillo, bp José Raúl Vera López będzie musiał wytłumaczyć się przed Stolicą Apostolską za wspieranie wspólnoty św. Aelreda, zrzeszającej homoseksualistów. O sprawie pisze portal LifeSiteNews, powołując się na meksykańskie media.
Ważne, aby zrozumieć, w jaki sposób lewica rozumie multikulturowość. Nie jest to po prostu postulat, aby przyjmować imigrantów i podchodzić do nich z tolerancją. Tolerancja we właściwym, niewypaczonym przez lewicę znaczeniu tego słowa oznaczałaby bowiem tyle, że jesteśmy gotowi przyjmować w naszym obszarze kulturowym przybyszów z innych obszarów, ale nie jest to gościna bezwarunkowa. Podstawowym zaś warunkiem jest, że owi imigranci nie mogą przenosić do nas kompletu swoich zwyczajów, bo nie każdy da się bezkonfliktowo wkomponować w europejską wrażliwość, historię, cywilizację - pisze Łukasz Warzecha na łamach "Rzeczpospolitej".
Co roku 1 sierpnia Polacy wracają do wspomnień o największej bitwie stoczonej przez wojsko polskiego państwa podziemnego podczas II wojny światowej. Zorganizowany przez władze cywilne i wojskowe zryw przyniósł krótkotrwałą wolność na sporej części terenów Warszawy. Ci którzy nie padli w pierwszym krwawym boju, a mieli to szczęście, że znaleźli się na terenach przejętych przez AK, przeżyli piękne chwile triumfu. Mogli cieszyć się wolnością, co niestety nie stało się udziałem pozostałej części społeczeństwa polskiego.
Urzędnicy watykańscy oskarżają irlandzkiego premiera Enda Kenny o to, że atakując przesadnie Kościół, szef rządu odwraca uwagę od kryzysu gospodarczego w kraju.
Biskupi Korei Południowej wyrazili oburzenie po tym, jak rząd tego kraju dopuścił do sprzedaży medykament powodujący tzw. aborcję chemiczną. W specjalnym oświadczeniu sekretarz ruchów „Pro-life” przy koreańskim episkopacie stwierdził, że jest to decyzja „pochopna, niepoprzedzona badaniami nt. skutków ubocznych i podjęta bez osiągnięcia konsensusu” – donosi Radio Watykańskie. 
Prawie 10 tys. chrześcijan oraz kilkudziesięciu hierarchów wzięło udział w marszu pod budynek parlamentu w Indiach 28 lipca br. Uczestnicy, których poparły niektóre partie polityczne domagali się przyznania takich samych praw, jakie posiadają hinduscy i buddyjscy dalici.
Hiszpański kardynał Antonio Canizares Llovera zaapelował do katolików, by przyjmowali Komunię Świętą do ust i na klęcząco. – Trzeba sobie uświadomić, że stajemy przed samym Bogiem i że On przychodzi do nas, a my nie jesteśmy nawet tego godni – mówił ostatnio podczas wizyty w Peru prefekt watykańskiej Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów.
- Pamiętajmy, że społeczeństwo polskie żyło pod ceznzurą i miało bardzo ograniczoną możliwość wymiany myśli od roku 1939. Ten czas naprawdę ma znaczenie. Coraz aktywniejsi zaczynali być ludzie, którzy wychowali się w szkołach już ze zmienionym komunistycznym programem, nie znający innych srodków przekazu niż komunistyczne: cenzurowane radio, cenzurowana prasa, cenzurowana telewizja. Nawet jeśli wywodzili się z rodzin – których zresztą była przeważająca ilość – nie wspierających czynnie reżimu, czy takich, które dbały o to, by edukować je np.w zakresie białych plam historii, to jednak są to pokolenia, które stopniowo nasiąkały peerelowskim kłamstwem - powiedział dr. Filip Musiał w wywiadzie dla pisma "ARCANA".
... 
221
222
223
224
225
226
227
228
229
...