Brytyjscy aborcjoniści zaniepokoili się nastawieniem pro-life studentów medycyny. W opublikowanym niedawno w „Journal of Medical Ethics” badaniach okazało się, że prawie połowa studentów medycyny stwierdziła, iż lekarze powinni mieć zagwarantowane prawo do korzystania z klauzuli sumienia w odniesieniu do zastosowania wątpliwych procedur medycznych, wobec których mają obiekcje z przyczyn moralnych, kulturowych czy religijnych. 
Aborcjonista z Florydy musi zapłacić 36 milionów dolarów odszkodowania dziecku, które przetrwało aborcję, którą wykonywał – donosi portal Fronda.pl. James Pendergraft jest właścicielem sieci ośrodków aborcyjnych na Florydzie, które specjalizują się w uśmiercaniu poczętych dzieci po 24. tygodniu ciąży. Niedawno uruchomił stronę internetową, na której opisuje z detalami jak wygląda zamordowanie nienarodzonego dziecka po 24. tygodniu ciąży.
Chrześcijanie z indyjskiego stanu Orisa, w którym trzy lata temu miały miejsce krwawe prześladowania wyznawców Chrystusa, wciąż bezskutecznie domagają się sprawiedliwości. Jeśli w ogóle oprawcy stają przed sądem, to dostają symboliczne wyroki – zauważa Radio Watykańskie.
Rozwód jest silnym przeżyciem emocjonalnym. W psychologii traktowany jest jako jedno z najbardziej stresujących wydarzeń życiowych. W Polsce mamy nie tylko coraz mniej dzieci, ale coraz więcej wychowywanych jest tylko przez jednego rodzica.
"Ciąża nie jest chorobą a płodność nie jest patologicznym stanem, który należy tłumić wszelkimi dostępnymi technicznie sposobami” – tymi słowami przewodniczący komisji episkopatu Stanów Zjednoczonych ds. ochrony życia, kard. Daniel DiNardo skomentował najnowszy raportu amerykańskiego Instytutu Medycyny (IOM).
Malta wprowadza rozwody – jako ostatnie państwo w Unii Europejskiej. 25 lipca parlament tego kraju przyjął, znaczną większością głosów, odpowiedni projekt ustawy. 52 posłów głosowało za ustawą, 11 – w tym premier Lawrence Gonzi – przeciwko, pięciu wstrzymało się od głosu. Po tym głosowaniu ustawa może wejść w życie, musi ją tylko podpisać prezydent George Abela.
Na amerykańskim cmentarzu federalnym w Houston, drugim co do wielkości w kraju, zakazano używania podczas uroczystości pogrzebowych słów: „Bóg”, „Jezus”, „Szczęść Boże” itp. Określenia takie zarządcy cmentarza uznali za „obraźliwe”. Nie zezwolili także na zamieszczanie ich na kartach kondolencyjnych, tablicach cmentarnych, a nawet na wstążkach wiązanek pogrzebowych.
W brytyjskich klinikach masowo niszczy się ludzkie embriony, które w procesach zapłodnienia in vitro zostały uznane za materiał niepotrzebny – ujawnia chrześcijańska organizacja Christian Concern for our Nation. Opracowanie powstało w oparciu o dane przesłane zainteresowanym przedstawicielom Izby Lordów przez brytyjskie ministerstwo zdrowia. Z informacji tej wynika, że na każdą skuteczną implantację metodą in vitro, powstaje 30 nadliczbowych zarodków ludzkich. Od 1991, kiedy uchwalono ustawę legalizującą techniki zapłodnienia pozaustrojowego na Wyspach, powstało około 3 mln embrionów. Z tego mniej niż 100 tys. zostało implantowanych u kobiet, które następnie urodziły dzieci. Natomiast prawie półtora miliona zniszczono, a około 750 tys. zamrożono, natomiast 100 tys. przeznaczono na eksperymenty naukowe, w których zarodek ludzki ulega zniszczeniu.
Gazeta „The Daily Mail” doniosła ostatnio o prowadzonych przez brytyjskich naukowców badaniach, w wyniku których utworzono ponad 150 zarodków ludzko-zwierzęcych. Inni naukowcy z Akademii Medycznej w Londynie przestrzegają przed niebezpiecznymi eksperymentami. Domagają się powołania specjalnej komisji, która nadzorowałaby badania, polegające na mieszaniu komórek ludzkich ze zwierzęcymi. Nie chcą jednak bezwzględnego zakazu tego typu eksperymentów.
Izba Deputowanych parlamentu włoskiego odrzuciła projekt ustawy o walce z tzw. homofobią. Poprawka, forsowana przez lewicową opozycyjną Partię Demokratyczną, przewidywała wprowadzenie dodatkowej okoliczności obciążającej w przypadku „przestępstw nienawiści” popełnionych wobec homoseksualistów i transseksualistów. Ustawa o „homofobii” została odrzucona przez włoski parlament już po raz drugi, poprzednio w 2009 roku.
... 
223
224
225
226
227
228
229
230
231
...