Strefa euro upada jak klocki domina. Najpierw problemy miały Grecja, Irlandia i Portugalia, teraz Włochy i prawdopodobnie Hiszpania, a później może też inne kraje, jak np. Belgia. Tymczasem polskie władze nie zamierzają wstrzymać się z wejściem do pogrążonego w głębokim kryzysie klubu strefy euro - pisze Tomasz Cukiernik na łamach "Naszego Dziennika".
Z prośną o ochronę budynków sakralnych i szkół katolickich zwrócił się dziś do premiera Tunezji ordynariusz Tunisu, arcybiskup Maroun Lahham. Hierarcha zażądał od władz umieszczenia przed każdą z 11 istniejących tym kraju świątyń policjanta, aby zapewnić wiernym elementarne bezpieczeństwo.
Na Jasnej Górze trwa europejskie spotkanie egzorcystów i osób ich wspierających, pełniących posługę uwalniania.
Historia Polski ostatnich 3 wieków tak tragicznie się ułożyła, że więcej mamy okazji czczenia naszych żołnierzy walczących bohatersko w bitwach niemożliwych do wygrania niż zwycięstw. Tym milej w lipcowe dni przypomnieć sobie triumf rycerstwa polskiego odniesiony w bitwie pod Grunwaldem. Sukces był ogromny. W jego wyniku potęga militarna Zakonu Szpitala Najświętszej Maryi Panny Domu Niemieckiego została mocno nadszarpnięta.
Z radością i nadzieją dwóch biskupów amerykańskich zareagowało na postanowienie sądu, który anulował decyzje urzędników ze stanu Illinois o zerwaniu kontraktów z katolickimi agencjami adopcyjnymi. Powodem konfliktu są nowe przepisy, niepozwalające agencjom adopcyjnym na odmowę przekazania dziecka konkubentom, w tym także parom homoseksualnym.
Obrońcom życia z Nowego Jorku udało się skutecznie zaskarżyć nowe przepisy miejskie, narzucające dodatkowe wymagania na centra interwencji kryzysowej dla kobiet w ciąży. Sędzia sądu okręgowego wydał wstępny nakaz uchylający restrykcyjne regulacje, które miały w praktyce sparaliżować ich działalność.
Obywatelski projekt ustawy całkowicie zakazującej aborcji w Polsce zakłada eliminację zapisu o pomocy kobietom ciężarnym, o realizacji programu przygotowania do życia w rodzinie, a także całej preambuły.
W pomocy Grecji nie chodzi o ratowanie zrujnowanego (finansowo) kraju, tylko o ratowanie kieszeni najbogatszych instytucji finansowych Europy. I stworzenie okazji wykupu tego wszystkiego, co przedstawia w Grecji jakąś wartość. Przyparty do ściany sprzedaje taniej. Za bezcen. W ten sposób pod młotek pójdzie wszystko, co państwowe. A jest tego naprawdę sporo - pisze Tomasz Rożek na łamach "Gościa Niedzielnego".
Między rokiem 2001 a 2010 liczba aborcji dokonywanych w Wielkiej Brytanii z powodu możliwej niepełnosprawności dziecka wzrosła o 1/3 – wynika ze statystki opublikowanej przez Ministerstwo Zdrowia w Londynie. Problem dotyczy także Polski.
Przestrogę przed nieposłuszeństwem i wezwanie do kierowania się w swej posłudze nauką Kościoła skierował do księży przewodniczący austriackiego episkopatu, kard. Christoph Schönborn.
... 
228
229
230
231
232
233
234
235
236
...