Zakończył się Rajd dla Życia, organizowany przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. Młodzi, przemierzając na rowerach od wschodu na zachód i od południa na północ całą Polskę, propagowali ideę ochrony życia ludzkiego od poczęcia oraz rozdawali materiały pro-life oraz breloki "Nie wstydzę się Jezusa".
Na kontynencie afrykańskim pojawiło się 9 lipca nowe państwo - Republika Południowego Sudanu. Stała się ona 54. niepodległym krajem afrykańskim, a zarazem jednym z najbiedniejszych na świecie.
Dyrekcja drugiej największej w USA nekropolii - Narodowego Cmentarza w Houston zakazała swoim pracownikom oraz wolontariuszom używania zwrotów: „Jezus”, „Bóg”. Głównym powodem wprowadzenia zakazu miało być ich „agresywne znaczenie”.
Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu odrzucił skargę muzułmanów ze Szwajcarii, którzy domagali się uchylenia zakazu budowy minaretów w tym kraju.
Jakość polskiej żywności, kondycja i nowoczesność przetwórstwa, aktywność polskich rolników, umiejętność wykorzystania funduszy unijnych na poziomie 100 proc. - to wszystko ewidentny sukces. A o rolnikach i mieszkańcach wsi nadal pisze się i mówi jak o balaście, obciachu, ukrywając pod taką maską lekceważenie wciąż większej niż miejska wiejskiej biedy i akceptację nierównego traktowania polskich rolników w Unii Europejskiej. Jak długo jeszcze? - pisze dr Barbara Fedyszak-Radziejowska na łamach "Naszego Dziennika"
Bundestag przegłosował wczoraj ustawę dopuszczającą badania preimplantacyjne na embrionach powstałych w wyniku sztucznego zapłodnienia. W praktyce oznacza to, że Niemcy stały się kolejnym krajem, gdzie prawo dopuści zabijanie dzieci poczętych metodą in vitro, jeśli powstanie podejrzenie, iż są obarczone chorobą genetyczną.
Redukcji wynagrodzeń za pracę w niedzielę przeciwstawił się episkopat Irlandii. Tamtejsza komisja ds. sprawiedliwości i pokoju przy konferencji biskupów wydała oświadczenie w obronie niedzieli jako dnia świętego, który ma być przeżywany jako czas odpoczynku, a dla wierzących jako czas spotkania z Bogiem.
Na Węgrzech dokonuje się niezwykły eksperyment. Fidesz Victora Orbána podejmuje oto próbę odnowy, a właściwie całkowitej odbudowy państwa na skalę niespotykaną w naszej części Europy, dotkniętej najpierw tragediami XX wieku, z półwieczem niewoli komunistycznej na czele, później zaś procesem demoliberalnego gnicia.(…) Przy wszystkich słabościach projektu Orbána, próbującego wszak się zmieścić w szeroko pojmowanym „demokratycznym konsensusie”, nie sposób szczerze i otwarcie mu nie kibicować – tak zaczyna się tekst otwierający główny blok tematyczny lipcowo-sierpniowego numeru „Polonia Christiana”.
W Nepalu toczy się dyskusja na temat zapisów ograniczających wolność religijną w nowym kodeksie karnym. Przyszłe prawo przewiduje poważne kary za wszelkie formy działalności ewangelizacyjnej. Za publiczne głoszenie Ewangelii lub nawoływanie do przejścia na chrześcijaństwo nowe przepisy przewidują karę do 5 lat więzienia oraz grzywnę odpowiadającą wartości 400 euro. Akceptuje się jedynie przyjęcie hinduizmu i buddyzmu.
W Polsce wzrasta ilość aborcji, które są efektem badań prenatalnych – wynika ze sprawozdania Rady Ministrów. O ile w 2002 r. z tego powodu zabito 82 dzieci nienarodzonych, w 2010 było takich aborcji ponad siedmiokrotnie więcej – 611.