„Wciąż cię kocham – Bóg” – taki mobilny billboard pojawił się na ulicach Fort Worth w stanie Teksas. Kampania, sponsorowana przez anonimową grupę chrześcijan to reakcja na przedsięwzięcie ateistów, którzy na lokalnych autobusach umieścili plakat reklamujący świat bez Boga.
Grupa kilkudziesięciu kongresmenów domaga się od prezydenta Baracka Obamy natychmiastowej korekty przemówień krajowych i zagranicznych, w których amerykański przywódca, powołując się na oryginalne teksty np. Deklaracji Niepodległości, konsekwentnie pomijał albo przeinaczał fragmenty wprost odwołujące się do Boga Stwórcy.
Rząd argentyński uznał nową tożsamość mężczyzny, który utrzymywał, że jest kobietą. Tym samym Argentyna stała się pierwszym krajem Ameryki Łacińskiej, który zalegalizował tzw. zmianę tożsamości seksualnej na podstawie czyjeś deklaracji słownej.
Ordynariat personalny dla byłych anglikanów ma powstać niebawem w Australii. Poinformował o tym bp Peter Elliott, któremu konferencja episkopatu powierzyła odpowiedzialność za przygotowanie anglikanów do konwersji. Bp Elliott jest do tego szczególnie predysponowany, gdyż sam jest konwertytą – informuje Radio Watykańskie.
Sąd Apelacyjny w Brukseli orzekł niedawno, że rodzice mają prawo do zaskarżenia lekarzy lub szpitala z powodu „bezprawnych narodzin” dziecka niepełnosprawnego. Zgodnie z tym orzeczeniem, rodzice niepełnosprawnego dziecka – którzy mając widzę o istnieniu u niego poważnych wad genetycznych zdecydowaliby się na aborcję – mogą domagać się odszkodowania za „błąd w sztuce” od medyków, którzy nie potrafili wykryć tych wad u płodu.
W Pekinie rozpoczęło się wczoraj VIII Zgromadzenie Przedstawicieli Katolików Chińskich. Jego hasło brzmi pompatycznie: „Podtrzymać zasady na rzecz niezależnego Kościoła patriotycznego, przeciwstawić się siłom zewnętrznym wobec narodu i zjednoczyć całe duchowieństwo oraz katolików, by kroczyć drogą społeczeństwa socjalistycznego”. Sesję otworzył wiceprzewodniczący Stowarzyszenia Patriotycznego, Anthony Liu Bainian – faktycznie kierujący polityką reżimu w Pekinie wobec Kościoła.
Ponad dwa tysiące rodziców posyłających dzieci do portugalskich szkół katolickich manifestowało 5 grudnia wieczorem w ich obronie. Demonstracja odbyła się w Vagos. Do rodziców uczniów czterech szkół katolickich działających na terenie tamtejszej diecezji Aveiro dołączyły dziesiątki przedstawicieli zrzeszeń rodzicielskich oraz dyrekcji prywatnych i społecznych placówek oświatowych z całej Portugalii – informuje Radio Watykańskie.
Podczas trwającego w Cancun szczytu klimatycznego z udziałem ekonomistów i polityków, założyciel sieci CNN, multimiliarder Ted Turner wezwał światowych przywódców do ustanowienia na całym świecie tzw. polityki jednego dziecka, która realizowana jest wciąż w Chinach.
Indonezyjski rząd zamierza ograniczyć finansowanie nauczycieli pracujących w szkołach przykościelnych. Do tej pory placówki edukacyjne prowadzone przez Kościół nie otrzymywały wsparcia z budżetu państwa, ale rząd „użyczał” im swoich nauczycieli – informuje Radio Watykańskie. Według rozgłośni, szkołom katolickim w tym kraju grozi bankructwo.
Jeszcze 10 lat temu wydawało się, że medycyna już się nie posuwa, ale wręcz galopuje. Że rewolucja w leczeniu i zapobieganiu chorób jest na wyciągnięcie ręki. Dziś poszukujący wiecznej młodości następcy Fausta muszą się zgodzić, że ostatnia dekada była dla nich bolesną lekcją pokory – pisze w „Gościu Niedzielnym” Jarosław Dudała.