„Zaprzeczanie chrześcijańskim korzeniom Europy stanowi przygotowanie do dyskryminacji chrześcijan” – stwierdza na łamach internetowego dziennika „La Bussola quotidiana” włoski badacz nowych ruchów religijnych, Massimo Introvigne. Był on jednym z uczestników i prelegentów sympozjum na temat fobii i dyskryminacji religijnych w świecie, ze szczególnym uwzględnieniem obszaru śródziemnomorskiego. Odbywało się ono w miniony weekend w Madrycie, a jego organizatorem była szkoła dyplomatyczna hiszpańskiego MSZ. Wzięli w nim udział naukowcy, prawnicy i dyplomaci różnych krajów, w tym Jordanii, Maroka i Izraela.
W Nikaragui obrabowano dwóch biskupów. Wydaje się jednak, że incydenty nie miały charakteru wyłącznie rabunkowego, bowiem sprawcy zainteresowani byli wyłącznie komputerami i dokumentami – informuje Radio Watykańskie. Upiór sandinistowskiej partyzantki zmartwychwstaje – komentuje sytuację w Nikaragui agencja ZENIT.
Polacy należeli w tym roku nie tylko do grupy najliczniej przybywających do Fátimy pielgrzymów, ale dominowali też wśród odwiedzających stronę internetową Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej. Znaczna część naszych rodaków uczestniczyła w ten sposób w modlitwach z tej portugalskiej miejscowości za pośrednictwem transmisji on-line.
Sześć krajów chce zrównania zbrodni komunistycznych z nazistowskimi – donosi dziennik „Rzeczpospolita”. List w tej sprawie do unijnej komisarz sprawiedliwości Viviane Reding, którego inicjatorem jest Litwa, podpisali oprócz przedstawiciela tego kraju szefowie MSZ Łotwy, Bułgarii, Rumunii, Węgier, Czech. Wśród sygnatariuszy nie ma ministra Radosława Sikorskiego…
„Nikomu nie odmawiam prawa do angażowania się w działalność polityczną. Uważam jednak, że pewne ważne cele można osiągać inną drogą - poprzez działalność raczej o charakterze społecznym. Moim zdaniem, więcej dobrego można osiągnąć, idąc drogą np. Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi, czyli podejmując próbę mobilizowania katolickiej, konserwatywnej opinii publicznej do obrony konkretnych dóbr, zasad i zwalczania konkretnych zagrożeń” – mówi prof. Jacek Bartyzel w wywiadzie dla „Naszego Dziennika”.
Sąd w Wielkiej Brytanii nakazał policji z West Midlands wypłacić niesłusznie aresztowanemu kaznodziei ewangelickiemu odszkodowanie w wysokości 4 tys. funtów oraz ponieść koszty postępowania sądowego. Anthony Rollins został zatrzymany w Birmingham kilka miesięcy temu za głoszenie nauki o tym, że homoseksualizm jest niemoralny. Policja oskarżyła go o naruszenie porządku publicznego.
„Japończycy są najszybciej starzejącym się społeczeństwem na Ziemi i pierwszym w historii dużym krajem, który kurczy się z przyczyn naturalnych” – ubolewają na łamach magazynu społeczno-ekonomicznego „The Economist” autorzy artykułów poświęconych katastrofalnym skutkom niskiego przyrostu naturalnego w Japonii. Niski przyrost naturalny oraz szybko starzejące się społeczeństwo grożą bankructwem systemu emerytalnego i mogą doprowadzić do permanentnej stagnacji gospodarczej tego kraju.
Trzy anglikańskie zakonnice z klasztoru Matki Bożej z Walsingham w hrabstwie Norfolk we wschodniej Anglii zostały zmuszone do jego opuszczenia po tym, gdy wyraziły zainteresowanie przejściem do tworzonego w Anglii i Walii katolickiego ordynariatu. Opinię publiczną poruszył zwłaszcza fakt, że siostrom nie pozwolono wziąć ze sobą niczego – informuje Radio Watykańskie.
Sąd federalny w stanie Wirginia orzekł ostatnio, że część ustawy zdrowotnej, uchwalonej przez kongres pod naciskiem prezydenta Baracka Obamy, jest niezgodna z konstytucją.
Liczba aborcji w Hiszpanii spadła z 115812 w 2008 roku do 111482 w 2009 roku; jest to pierwszy spadek w skali rocznej od dekady - powiedziała w poniedziałek hiszpańska minister zdrowia Leire Pajin. Niestety, wszystko wskazuje na to, że spadek liczby aborcji chirurgicznych wynika z rozpowszechnienia środków wczesnoporonnych, nazywanych fałszywie antykoncepcyjnymi.
... 
333
334
335
336
337
338
339
340
341
...