Ponad 250 tys. żołnierzy może przedwcześnie opuścić armię amerykańską, jeśli polityka „don’t ask, don’t tell” zostanie zniesiona – uważa senator John McCain, który powołuje się na najnowszy raport Pentagonu.
Objawienia maryjne, które w Champion w stanie Wisconsin miała półtora wieku temu Adèle Brisé, zostały zatwierdzone przez ordynariusza miejscowej diecezji Green Bay. Jest to pierwszy przypadek kościelnej aprobaty dla objawień prywatnych na terenie Stanów Zjednoczonych – informuje Radio Watykańskie.
W lewicowym dzienniku „The New York Times” ukazał się ostatnio interesujący artykuł Rossa Douthata, który dostrzega istotną różnicę, jaka dokonała się w ciągu ostatnich lat w amerykańskiej kulturze. O ile dawniej (w latach 70. XX wieku) społeczeństwo amerykańskie dzieliło się na rosnącą w siłę, dobrze wykształconą klasę przychylnie nastawioną do liberalnych idei, zwłaszcza do samej rewolucji seksualnej oraz na klasę średnią, gorzej wyedukowaną, ale bardziej religijną, popierającą konserwatywne idee, o tyle dzisiaj jest na odwrót.
Także w Europie chrześcijanie padają ofiarą dyskryminacji i nietolerancji – stwierdza raport Obserwatorium Nietolerancji i Dyskryminacji Chrześcijan w Europie. Zaprezentowano go 10 grudnia podczas spotkania poświęconego wolności religijnej, zorganizowanego w Wiedniu pod auspicjami Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE). Obserwatorium jest instytucją pozarządową, zarejestrowaną w Austrii i stawiającą sobie za zadanie śledzenie sytuacji chrześcijan na naszym kontynencie.
Adwent to czas radosnej tęsknoty za Bogiem, który przychodzi do nas nie z tego świata po to, by w tym świecie uświęcić nas i zbawić. Po grzechu pierworodnym człowiek oddalił się od Boga i zamienił ten świat w miejsce krzywdy i cierpienia. Odtąd świat stał się miejscem, w którym człowiek zdradza Boga oraz w którym jest zdradzany przez samego siebie i innych ludzi. Ten świat nie chce jednak o tym pamiętać i trwa w aroganckiej postawie pychy i chorej dumy...
W ramach promocji politycznej poprawności przedszkole w Greenvale, w australijskim stanie Wiktoria, zakazało dzieciom i ich wychowawcom publicznego odwoływania się do religijnych treści świąt Bożego Narodzenia. Zakazany jest nie tylko św. Mikołaj, choinka czy szopka betlejemska, ale i typowe świąteczne dekoracje. Powód: „mogłoby to urazić uczucia niechrześcijan”.
„Zakaz umieszczania krzyża w miejscach publicznych nie oznaczałby bynajmniej tolerancji, ale właśnie nietolerancję. Przeszkadzałby bowiem w publicznym wyrażaniu wiary chrześcijańskiej” – piszą szwajcarscy biskupi w komunikacie wydanym na zakończenie trwającej od 29 listopada do 1 grudnia 290. sesji plenarnej episkopatu. Biskupi Szwajcarii zwracają uwagę na nasilone ostatnio przejawy wrogości względem symboli religijnych w przestrzeni publicznej oraz na tendencję, by spychać religię do sfery prywatnej – informuje Radio Watykańskie.
Richard Chartres, anglikański „biskup Londynu”, wyraził sprzeciw wobec możliwości korzystania przez wiernych wstępujących do Ordynariatu Personalnego ze świątyń anglikańskich (do których dotychczas uczęszczali i które wspierali) z chwilą utworzenia tej struktury kościelnej. Stanowisko swoje przedstawił w oświadczeniu dla Synodu Diecezjalnego.
Nowozelandzki Sad Najwyższy orzekł ostatnio, że lekarze nie mogą być zmuszani do udzielania porad na temat aborcji, ani też do kierowania pacjentek do lekarza, który podejmie się zabicia dziecka nienarodzonego.
Amerykańscy obrońcy życia ostrzegają przed zatwierdzonym w Stanach Zjednoczonych nowym środkiem, który działa jak pigułka wczesnoporonna. Charmaine Yoest, szefowa organizacji pro-life Amerykanie Zjednoczeni dla Życia (AUL) wprost nazwa specyfik o nazwie "ella" „śmiercionośnym oszustwem”.
... 
335
336
337
338
339
340
341
342
343
...