Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu znowu przekroczył swoje kompetencje – powiedział prawnik, ks. Ireneusz Wołoszczuk, komentując wczorajszy wyrok stwierdzający, że brak możliwości dziedziczenia przez partnerów homoseksualnych narusza Europejską Konwencję Praw Człowieka i Podstawowych Wolności. Sąd rozpatrywał sprawę Piotra Kozaka, któremu władze Szczecina odmówiły prawa do dziedziczenia mieszkania komunalnego po zmarłym partnerze argumentując, że polskie prawo nie uznaje związków tej samej płci.
Obecnie w Polsce obserwujemy kolejne próby rozbijania ładu społecznego, m.in. przez osłabianie podstawowej komórki społecznej jaką jest rodzina. Mają temu służyć zmiany w regulacjach prawnych. W ostatnich dniach wielkie oburzenie społeczeństwa i Kościoła wywołał przygotowywany przez rząd, przy poparciu posłów lewicy, projekt prawa mającego teoretycznie chronić rodzinę przed przemocą. W rzeczywistości jest to kolejny etap rozbijania porządku opartego na autorytecie rodziców, tym szkodliwszy, że dokonywany przez instytucje państwowe.
Na karę 25 lat więzienia za dotknięcie Koranu „nieczystymi rękoma” skazał chrześcijańskie małżeństwo sąd w Kasur w dystrykcie Pendżab w północnej części Pakistanu. Małżonkowie Munir Masih i Ruqqiya Bibi zostali wprawdzie w styczniu wypuszczeni na wolność za kaucją, ale wczoraj na podstawie wyroku sądu w Kasur zostali wtrąceni do więzienia na najbliższe ćwierć wieku.
Pierwszy sukces obywatelskiego protestu przeciwko kontrowersyjnej ustawie o przemocy w rodzinie – ogłasza Fronda.pl. Sejm nie będzie w tym tygodniu rozpatrywał kontrowersyjnego projektu uniemożliwiającego wychowywanie potomstwa rodzicom na posiedzeniu plenarnym – przekaże ustawę ponownie do komisji.
Europejski Trybunał Praw Człowieka przyjął odwołanie rządu Włoch od wyroku z 3 listopada ub. r. w sprawie krzyży w klasach szkolnych. Odwołanie wpłynęło do sądu 28 stycznia br. Wielka Izba Trybunału, która zajmuje się apelacjami „wypowie się w sposób ostateczny” w tej sprawie – głosi opublikowany wczoraj komunikat. Procedura może potrwać kilka miesięcy.
Craig Anderson, profesor psychologii z uniwersytetu stanowego w Iowa stwierdził, po przebadaniu ponad 130 tys. osób na całym świecie, że narażenie na przemoc w grach komputerowych sprawia, iż dzieci i młodzież stają się bardziej agresywne.
Brytyjska Komisja ds. Równości i Praw Człowieka opublikowała raport, w którym krytykuje noszenie przez uczennice szkół gimnazjalnych mundurków, składających się m.in. ze spódnic, gdyż mogą one „dyskryminować dziewczynki, które czują się chłopcami”.
Ostatnia katolicka agencja adopcyjna w Leeds zamierza walczyć o zachowanie swojej niezależności, nie chcąc dostosować się do przepisów zakazujących jej dyskryminacji par homoseksualnych, ubiegających się o adopcję dzieci. Agencja jeszcze w tym tygodniu ma wystąpić z odpowiednim wnioskiem do Sądu Najwyższego. Wniosek popiera trzech biskupów.
Korporacja Katolickich Prawników odwołała się od decyzji sędziny z Buenos Aires, która zezwoliła dwóm pederastom na zawarcie „małżeństwa”. Prawnicy twierdzą, że orzeczenie to jest niezgodne z obowiązującym w kraju prawem i „powoduje nieodwracalne szkody”.
Homoseksualiści w Holandii nie odpuszczają. Tak jak zapowiedzieli w niedzielę tłumnie udali się na Mszę św. odprawianą w katedrze p.w. św. Jana w ‘s-Hertogenbosch (Den Bosch), chcąc w ten sposób wyrazić swój sprzeciw wobec decyzji księdza z miasteczka Reusel, który odmówił udzielenia Komunii Św. jawnemu homoseksualiście. Księdzu doradził tak biskup diecezji Den Bosch.