Dziennik „Avvenire” krytykuje decyzję prokuratury w Udine, by umorzyć śledztwo w sprawie domniemanego zabójstwa Eluany Englaro, o które podejrzany był jej ojciec Beppino i trzynaście współpracujących z nim osób. Prokuratura orzekła, że przerwanie podawania kobiecie pokarmu i napojów było wstrzymaniem „uporczywej terapii” i przebiegło zgodnie z protokołem, ustalonym przez sąd w Mediolanie.
W Austrii odnotowano w 2009 r. spadek liczby katolików. W minionym roku z liczącego 5,53 mln wiernych Kościoła katolickiego wystąpiło w sumie 53 216 osób, co stanowi 0,96 proc. katolików w tym kraju. Dla porównania rok wcześniej odnotowano 40 654 wystąpień. Natomiast Kościół przyjął 4650 nowych wiernych, podczas gdy w 2008 r. - 5450.
– Biskup orzekający ekskomunikę jest podobny do lekarza, który odcina chorego na cukrzycę od cukru. Ekskomunika to sposób na to, by zapobiec dalszej degradacji ludzkiego ducha – powiedział biskup diecezji Baker w stanie Oregon Robert Vasa. Amerykański hierarcha w wywiadzie udzielonym diecezjalnej gazecie przyznał, że choć biskupi mają prawo do orzekania ekskomuniki, to robią to niechętnie – informuje portal Fronda.pl.
– Nawrócenia i cuda nie są dostatecznym argumentem świadczącym o autentyczności objawień w Medjugorie – stwierdził kard. José Saraiva Martins. Emerytowany prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych udzielił wypowiedzi dla włoskiego portalu „Petrus” na temat komentarzy jakie pojawiły się po niedawnej wizycie w tym miejscu arcybiskupa Wiednia, kard. Christopha Schönborna. Portal „Petrus” przytacza niepotwierdzone informacje, iż kwestię rozpatrywania autentyczności objawień w Medjugorie Ojciec Święty powierzył specjalnej komisji, której prace koordynuje jego były wikariusz dla Rzymu, kard. Camillo Ruini.
Kościół katolicki w Turcji stara się o uznanie przez państwo. Nuncjusz apostolski w Ankarze, abp Antonio Lucibello, na łamach anglojęzycznej gazety tureckiej „Today’s Zaman” ubolewa, że Kościół nie ma jeszcze w Turcji osobowości prawnej, mimo iż Watykan od 50 lat utrzymuje stosunki dyplomatyczne z Ankarą. 
Wietnamskie służby bezpieczeństwa nadal stosują terror wobec katolików. W poniedziałek 11 stycznia br., w miejscowości Dong Chiem, 70 km na południe od Hanoi funkcjonariusze pobili i obrabowali niezależnego dziennikarza Nguyena Huu Vinha.
Niesłabnąca aktualność doświadczenia rewolucji 1789 roku polega na tym, że ­stanowiła ona pierwszą w dziejach, toteż wzorcową, totalną próbę realizacji utopii społecznej – gigantyczny eksperyment na żywym i wielkim organizmie społecznym, ­najdoskonalej rozwiniętym w całym ówczesnym świecie.
Niemal od początku istnienia PRL-bis, zwanego przez entuzjastów III Rzecząpospolitą, jesteśmy świadkami doświadczeń wykonywanych na polskich dzieciach i młodzieży, nazywanych oficjalnie reformą szkolnictwa. Zmieniają się rządy i ekipy ministerialne, nie zmienia się jednak (nie licząc może krótkich okresów urzędowania niektórych ministrów prawicowych) idea przewodnia ich działań oparta na założeniu, że polska szkoła jest zacofana i w związku z tym powinno się ją dostosować do standardów zachodnich.
Nieznani sprawcy zbezcześcili sanktuarium maryjne w Fatimie. W nocy z 10 na 11 stycznia wiele pomników na placu kościelnym pomalowano sprayem i umieszczono napisy: „muzułmanie”, „meczet”, „słońce”, „wyspa” i „księżyc” – poinformowała 11 stycznia portugalska agencja „Ecclesia”.
W Kalifornii ruszył proces, który może przejść do historii sporu o „małżeństwa” homoseksualistów – informuje dziennik „Rzeczpospolita”. Dwie kobiety Kristin Perry i Sandra Stier, żyjące ze sobą w związku lesbijskim, domagają się formalnego uznania ich związku za małżeństwo. Sprawą Perry kontra Schwarzenegger – gubernator Kalifornii został pozwany jako reprezentant rządu – zajmuje się od wczoraj okręgowy sąd federalny w San Francisco.
... 
465
466
467
468
469
470
471
472
473
...