Nie były to "bandy reakcyjnego podziemia", zwalczające z klasowej nienawiści szlachetnych idealistów, ani też "wojna domowa dwóch stronnictw", spierających się zbrojnie o władzę. Było to antykomunistyczne powstanie, które tliło się miejscami aż do połowy lat 50. XX wieku.
Abp Fouad Twal, łaciński patriarcha Jerozolimy zaapelował w wielkopostnym liście pasterskim o ofiarowanie postu i umartwień w intencji pokoju na Bliskim Wschodzie. Hierarcha przypomniał ewangeliczny wymiar Wielkiego Postu i jego aktualizację w życiu człowieka wierzącego. "Chrześcijańska praktyka postu jest środkiem, a nie celem. Ma bowiem prowadzić do nawrócenia osobistego i społecznego, które jest fundamentem pokoju" - napisał abp Twal.
Przez ponad dwadzieścia lat władze Australii zmuszały niezamężne kobiety do oddawania dzieci do adopcji. - Chciałabym powiedzieć osobom, które zostały adoptowane, że wasze matki was nie porzuciły. Przedstawiciele władz osądzali kobiety zamiast okazać im szacunek - powiedziała Rachel Siewert, przewodnicząca specjalnej senackiej komisji, która przedstawiała wnioski raportu w tej sprawie. Proceder przymusowej adopcji zakończył się dopiero w latach 70.
Kard. Christoph Schönborn, metropolita Wiednia, nie pozwolił, aby przedstawiciel radykalnej islamskiej Partii Wyzwolenia - Hizb ut-Tahrir zabrał głos w wiedeńskim Instytucie Afrykańsko-Azjatyckim.
Duży dziennik amerykański "USA Today" opublikował artykuł, w którym zwraca uwagę na słowa ekonomistów "czarnowidzów". Gazeta zauważa, że przywykliśmy ostatnio do pozytywnych opinii optymistów z "The Wall Street Journal", którzy wieszczą poprawę na rynkach światowych. Są jednak także tacy, którzy zapowiadają, że najgorsze dopiero przed nami.
1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W całej Polsce planowane są marsze, spotkania wspomnieniowe, projekcje filmów. Obchody Dnia Pamięci organizuje między innymi Instytut Pamięci Narodowej. Duże zainteresowanie uczczeniem pamięci Żołnierzy Wyklętych wykazuje młodzież.
Rada Instytucji Religijnych Ziemi Świętej oraz przełożony franciszkańskiej Kustodii ostro potępili prowokacyjne gesty skierowane przeciwko mniejszości chrześcijańskiej w Izraelu. Napisy deklarujące ?śmierć chrześcijanom? są prawdopodobnie dziełem niektórych prawicowych ugrupowań izraelskich osadników, znanych z nacjonalistycznych akcji przeciwko Palestyńczykom, izraelskim działaczom pokojowym, a także wspólnocie chrześcijańskiej.
- Joga może być naprawdę niebezpieczna. Ucierpi na tym przede wszystkim nasza duchowość - przestrzegała podczas katechezy audiowizualnej w Bazylice bernardynów w Rzeszowie Agnieszka Grycewicz. Kobieta dała świadectwo, które jasno pokazało, że dla niej przygoda z jogą zakończyła się zniszczeniem rodziny, rozbiciem emocjonalnym i duchowym.