Władimir Putin wygrał wybory prezydenckie w Rosji w pierwszej turze. Po podliczeniu 98,47 proc. głosów, dotychczasowy premier uzyskał aż 63 proc. Opozycja kwestionuje uczciwość wyborów.
Amerykański senat opowiedział się przeciwko wprowadzeniu do ustawy zdrowotnej prawa do sprzeciwu sumienia. Takie prawo mogłoby choć częściowo złagodzić tragiczne skutki planowanej ustawy, godzącej w wolność religijną.
Już po raz czternasty przed Szpitalem Bielańskim w Warszawie odbyła się dziś pikieta w obronie dzieci nienarodzonych. Wzięło w niej udział czternaście osób. - Pierwszy raz zasilili nasze szeregi Kasia i Tomek. Przyszli ponieważ nie mogą pogodzić się ze zbrodnią dokonywaną na najmniejszych i najsłabszych - informuje Kinga Małecka-Prybyło z Fundacji Pro - Prawo do życia.
Przewodniczący Papieskiej Rady Cor Unum, kard. Robert Sarah uważa, że europejscy i amerykańscy biskupi muszą bardziej stanowczo przeciwstawiać się prohomoseksualnej polityce ONZ i Zachodu względem krajów afrykańskich.
Wkrótce rząd w Islamabadzie otrzyma listę pół miliona podpisów pod petycją o uwolnienie Asi Bibi, która od kilkunastu miesięcy siedzi w celi śmierci. Jej przypadek nie jest odosobniony w fanatycznie antychrześcijańskim Pakistanie. Bibi przebaczyła jednak swoim prześladowcom.
W badanej przez IPN dokumentacji tzw. Komisji Ciemniewskiego nie znaleziono donosów TW "Bolka". Badane jednak były dokumenty wytworzone w toku prac komisji po 1992 roku. Tymczasem donosy miały znajdować się w dokumentach wytworzonych w latach 70. i 80.
Po raz kolejny obywatele naciskają na rząd by ten dokonał zmian w ustawie oświatowej. Po sprawie obejmowania obowiązkiem edukacyjnym co raz to młodszych dzieci, przyszedł czas na kwestie finansowania żłobków z budżetu państwa. Taka inwestycja na pewno się zwróci. Rząd uważa inaczej.
Organ sądownictwa konstytucyjnego uznał, że negowanie holokaustu w wąskim gronie nie stanowi podżegania do nienawiści i nie jest tzw. kłamstwem oświęcimskim. Sądy w obu instancjach uznały mężczyznę za winnego. Sprawa trafiła jednak do Trybunału w Karlsruhe. Środowiska żydowskie żądają natychmiastowej rewizji wyroku.