Prześladowania chrześcijan w czasach współczesnych nasiliły się do tego stopnia, że Kościół XX wieku stał się, w świetle słów Jana Pawła II, na nowo Kościołem męczenników. Niestety, nic nie wskazuje na to, że sytuacja zmieni się na lepsze w obecnym stuleciu. Trwają krwawe prześladowania m.in. w wielu krajach islamskich, w Indiach, Chinach. Również w krajach demokratycznych, ale naznaczonych „dyktaturą relatywizmu”, mają miejsce szykany wymierzone w tych, którzy konsekwentnie wyznają wiarę.
Libijski przywódca Muammar Kadafi odwiedził rzymski uniwersytet La Sapienza. Wizycie lewicowego satrapy towarzyszyły protesty studentów, którzy domagali się dymisji rektora. W styczniu 2008 roku wizytę na tym uniwersytecie musiał odwołać papież Benedykt XVI – wówczas ostrymi protestami zagroziła grupka lewicowych naukowców i studentów.
Liczba katolików w Korei Południowej przekroczyła 5 milionów i wciąż rośnie – głosi raport koreańskiego episkopatu (CBCK), ogłoszony 8 czerwca. W porównaniu z 2007 r. w kraju przybyło 130 tys. katolików i stanowią oni obecnie 9,9 proc. ogółu ludności.
Możliwość zamrażania zarodków nadliczbowych oraz prawdo do zabiegu także dla osób pozostających poza małżeństwem – to założenia projektu ustawy o in vitro, które, jak ustalił portal TVP.info, w przyszłym tygodniu przedstawi klubowi PO zespół kierowany przez Małgorzatę Kidawę Błońską. Zespół zakończył prace kilka tygodni temu, jednak z powodu wyborów ich efekty nie zostały przedstawione do tej pory klubowi.
Polscy tradycjonaliści chcą zwrócić się do watykańskiej Komisji Ecclesia Dei, o zorganizowanie Światowych Dni Tradycji Katolickiej. Chcieliby, aby tego typu spotkania, organizowane na wzór Światowych Dni Młodzieży, odbyły się w jednym z sanktuariów maryjnych w Polsce. W Zakroczymiu rozpoczął się dziś doroczny zjazd katolickich tradycjonalistów.
Parlament Timoru Wschodniego znowelizował prawo o aborcji, ulegając silnej presji ONZ oraz proaborcyjnych organizacji pozarządowych. Dzieci poczęte będzie można zabić w sytuacji zagrożenia życia matki – informuje portal LifeSiteNews.com.
Studentka Uniwersytetu Kalifornijskiego w Los Angeles (UCLA) będzie mogła publicznie podziękować Jezusowi podczas uroczystości rozdania dyplomów, która odbędzie się w najbliższą sobotę, 13 czerwca.
Reżim komunistyczny w Wietnamie nasila kampanię inwigilacji, nękania i pogróżek wobec duchowieństwa katolickiego. O kolejnych incydentach donosi agencja VietCatholic.
W ostrych słowach skrytykował prezydenta Wenezueli przewodniczący episkopatu tego kraju abp Ubaldo Ramón Santana Sequera. Polityka Hugo Cháveza „dzieli naród, przyczynia się do wzrostu przemocy i nienawiści oraz poważnie zagraża tworzeniu pokojowego i demokratycznego społeczeństwa” – powiedział hierarcha.
Żartowanie na koniec Mszy Św. jest niestosowne – uważa biskup pomocniczy archidiecezji Sydney, Julian Porteous. Jego zdaniem Eucharystia nie jest miejscem do tego, by ksiądz realizował w ten sposób swoją osobowość.