Nawet 12-letnie dziewczynki będą mogły otrzymać aborcyjne pigułki bez wiedzy i nadzoru rodziców, by w ten sposób dokonać aborcji – zakłada jedna z poprawek do brytyjskiej ustawy o sztucznym zapłodnieniu i embriologii. O proponowanych zmianach członkowie parlamentu debatować będą w najbliższą środę – donosi londyński dziennik "News of the World".
Stolica Apostolska potępiła bezkarność osób odpowiedzialnych za zamordowanie chrześcijan, podpalenie i profanację świątyń, poranienie i wypędzenie tysięcy osób ze swych domów oraz aresztowania pod fałszywymi zarzutami, do których doszło w minionych miesiącach w Indiach. Przeciwko bierności tamtejszych władz, zwłaszcza stanu Orisa, wystąpił 21 października na forum Rady Praw Człowieka ONZ abp Silvano Tomasi.
Stolica Apostolska zaakceptowała nowe formuły rozesłania kończące Mszę św. Ogłosił je 18 października prefekt Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów. Dodanie kilku alternatywnych formuł postulowali w 2005 r. uczestnicy zgromadzenia Synodu Biskupów nt. Eucharystii.
Znany lekarz z Melbourne napisał ostatnio, że wbrew powszechnemu przekonaniu, większość operacji pobrania organów dokonuje się jeszcze przed śmiercią dawcy. Argumentuje on, że niejasne kryterium „śmierci mózgu” wprowadza w błąd potencjalnych dawców, którzy nie zdają sobie sprawy, że ich organy zostaną pobrane, kiedy jeszcze będą żyli – donosi portal LifeSiteNews.com.
Nawet 54 dni po rozpoczęciu ataków na chrześcijan w stanie Orisa wciąż jest tam niebezpiecznie – wołają indyjscy biskupi. Zwracają uwagę, że z powodu zagrożeń uchodźcy boją się wracać do domów, a kurczenie się obozów dla uchodźców to tylko pozór. Zażądali też, by wobec bezczynności miejscowych sił porządkowych w Orisie pozostała federalna policja.
W Niemczech nie można mówić o „powrocie religii”, obserwuje się natomiast „renesans rodziny”. Taką opinię wyraził badacz wolnego czasu Horst W. Opaschowski z Hamburga podczas sympozjum na Uniwersytecie w Bayreuth na temat: „Co jest święte dla człowieka – przemiany w sferze religii i wartości”.
Polsko-Amerykańska Fundacja Edukacji i Rozwoju Ekonomicznego (PAFERE) została wyróżniona prestiżową nagrodą Templeton Freedom Award przyznawaną niezależnym i pozarządowym organizacjom, które w swych działaniach starają się promować wolnorynkowe rozwiązania gospodarcze.
Większość komentatorów sytuacji na tzw. rynkach finansowych wieści upadek kapitalizmu, wolnego rynku i neoliberalizmu. Niesłusznie! Mam nadzieję, że to „coś”, co upada, ostatecznie upadnie, mimo histerycznych prób ratowania. Bo to jest socjalizm w „zachodnim” wydaniu.
W Szwajcarii nie wolno poniżać roślin – donosi portal Interia.pl za amerykańskim pismem „Wall Street Journal”. Szwajcarski parlament - po konsultacji z filozofami, genetykami, etykami, prawnikami a nawet teologami - uchwalił poprawkę do konstytucji, która zabrania naruszania godności flory.
Ponad dwie trzecie amerykańskich katolików popiera wprowadzenie związków partnerskich lub małżeństw homoseksualnych – wynika z przeprowadzonego niedawno sondażu. Konferencja Biskupów zapowiedziała w piątek wielką kampanię medialną promującą tradycyjne małżeństwa – informuje „Rzeczpospolita”.
... 
652
653
654
655
656
657
658
659
660
...