Dwie wielkie amerykańskie firmy komputerowe: Apple i Google podjęły działania w celu zdyskredytowania tzw. poprawki nr 8, która ma być poddana pod głosowanie powszechne w Kalifornii, przy okazji wyborów prezydenckich w listopadzie tego roku. Poprawka ta ma wprowadzić do konstytucji stanowej ochronę tradycyjnego małżeństwa, rozumianego jako związku jednego mężczyzny z jedną kobietą – donosi portal LifeSiteNews.com.
Doradca rodzinny z Bristolu, pracujący dla Relate – największej w Wielkiej Brytanii sieci zajmującej się terapią rodzinną i seksualną, został zwolniony z pracy po tym jak przyznał, że jako chrześcijaninowi trudno mu doradzać w sprawach seksu parom gejowskim.
W Wielkiej Brytanii zajęcia z edukacji seksualnej będą obowiązkowe dla wszystkich uczniów szkół państwowych w wieku od 5 do 16 lat. Taką decyzję podjął rząd w Londynie – donosi „Nasz Dziennik”.
Antykatolickie represje w Wietnamie z ulic i mediów przeniosły się do sal sądowych. Choć od kilku tygodni w Hanoi i w reżimowych środkach przekazu panuje względny spokój, w stosunkach Kościół-państwo nie nastał jeszcze czas odprężenia. Francuska misyjna agencja informacyjna Eglises d’Asie podała, że władze przygotowują pokazowe procesy wiernych ze stołecznej dzielnicy Thai Ha, którzy domagali się zwrotu terenów należących do ich parafii.
Komisja Europejska wystąpiła z propozycją uzgadniania zasad w zasadniczych kwestiach prawa rodzinnego, takich jak rozwody. Swój sprzeciw wyraziła już Szwecja, a co najmniej sceptyczna jest Holandia. Już na samym początku wycofała się Wielka Brytania, żądając dla siebie klauzuli wyłączenia.
Biskupi Azji na zakończonym właśnie I Azjatyckim Kongresie Liturgicznym potępili liczne nadużycia liturgiczne, jednogłośnie wskazali na konieczność częstszego używania w liturgii języka łacińskiego, tradycyjnej muzyki oraz chorału gregoriańskiego. Nawiązując do aktualnego nauczania Benedykta XVI stwierdzili, że w liturgii bardziej odczuwalne powinno być poczucie sacrum, więcej miejsca należy również przeznaczyć dla kontemplacji i milczenia – informuje nowyruchliturgiczny.blogspot.com.
Biskup pomocniczy archidiecezji São Paulo Pedro Luiz Stringhini skrytykował grupę księży, którzy publicznie wyrazili swoje poparcie dla Marty Suplicy jako kandydatki na urząd burmistrza São Paulo. Jest ona znana z zaangażowania w walkę o legalizację aborcji, związków homoseksualnych i eutanazji w Brazylii. Hierarcha podkreślił, że akcja księży jest zdecydowanie sprzeczna ze stanowiskiem Kościoła.
Pierwszy w Niemczech „wielopokoleniowy dom dla homoseksualistów” powstanie w najbliższym czasie w Kolonii – donosi serwis internetowy dziennika „Rzeczpospolita”.
Beatyfikacja Piusa XII jest wewnętrzną sprawą Kościoła – stwierdził ks. Paolo Molinari. Postulator w procesie beatyfikacyjnym Piusa XII skomentował w ten sposób wypowiedź izraelskiego ministra spraw społecznych Icchaka Herzoga. W rozmowie z tamtejszym dziennikiem "Haaretz" izraelski polityk powiedział, że beatyfikacja ta jest "nie do przyjęcia".
Styl życia, który obecnie wiedziemy, polega między innymi na unikaniu wszelkiego niebezpieczeństwa i cierpienia. Dawniej wiedziano, że heroizm oraz doskonałość rodzą się z konfrontacji z zagrożeniem i cierpieniem. Dlatego też szczególnie ceniono sobie męstwo i wigor, które to w połączeniu z mądrością oraz silną wiarą potrafiły zdziałać cuda. Tylko ci, którzy potrafią się zmierzyć z niebezpieczeństwem, znieść cierpienie i przezwyciężyć wszelkie trudności, zasługują na umieszczenie w annałach historii.
Doskonałym potwierdzeniem tego jest postać Baldwina IV, chrześcijańskiego króla Jerozolimy.