Wielu biskupów utrudnia wprowadzanie w życie dokumentu Benedykta XVI o korzystaniu z przedsoborowej liturgii – twierdzi sekretarz Papieskiej Komisji Ecclesia Dei. Prał. Camille Perl uczestniczył we wtorek w sympozjum na temat papieskiego motu proprio Summorum Pontificum zorganizowanym pod patronatem watykańskiej dykasterii ds. tradycjonalistów przez stowarzyszenie Młodzi i Tradycja – informuje Radio Watykańskie.
Szkoła w Scarborough w brytyjskim hrabstwie Yorkshire zlikwidowała Wielkanoc i Boże Narodzenie, by nie obrażać muzułmanów. W szkolnym kalendarzu święta te nazywają się teraz „przerwami na koniec semestru” – donosi „Rzeczpospolita”.
– Kościół katolicki wcale nie stara się odzyskać tego, co w szerokim pojęciu zostało znacjonalizowane po drugiej wojnie światowej. Komisja Majątkowa stara się o odzyskanie dla Kościoła tego, co mu zostało ukradzione – wyjaśnił 16 września rzecznik prasowy Konferencji Episkopatu Polski. Ks. Józef Kloch spotkał się z dziennikarzami w Warszawie w związku z licznymi zapytaniami po niedawnych publikacjach prasowych na temat zwrotu majątku kościelnego – informuje Radio Watykańskie.
Południowokoreańska firma LG Electronics będzie sprzedawać na Bliskim Wschodzie swoje telewizory z opcją czytania Koranu. Jak informuje KAI, menu odbiornika pozwala otworzyć na ekranie tekst wszystkich 114 sur świętej księgi islamu.
Oskar Lafontaine żąda wywłaszczenia właścicieli wielkich majątków, które powstały w sposób sprzeczny z konstytucją – donosi „Rzeczpospolita”. Szef niemieckiej Partii Lewicy, oświadczył, że „nikt nie jest w stanie zgromadzić w ciągu swojego życia 10 miliardów euro”. W wywiadzie dla magazynu „Capital” niemiecki lewak zaproponował nacjonalizację firmy Schaeffler, która nabyła niedawno Continental, drugiego w świecie producenta opon samochodowych.
„Abp” Peter Akinola, zwierzchnik Wspólnoty Anglikańskiej w Nigerii obiecał, że będzie kontynuował walkę przeciwko udzielaniu święceń kapłańskich homoseksualistom. Duchowny podkreślił, że w łonie Wspólnoty Anglikańskiej istnieje poważny rozłam, polegający na rozbieżnych poglądach w interpretacji Pisma Świętego – informuje KAI.
Słowa Benedykta XVI wypowiedziane 14 września podczas spotkania z episkopatem francuskim wyrażają troskę o zgodę pomiędzy katolikami – zwolennikami liturgii w języku łacińskim a tymi, którzy wolą, by Eucharystia była sprawowana w językach narodowych – uważa Associated Press. Amerykańska agencja zwraca uwagę, że papież odnosząc się do tego problemu, wyraził nadzieję, że w tej sprawie „dochodzi już do uspokojenia umysłów”.
Pod hasłem „Liturgia skrawkiem nieba na ziemi” obraduje w Sri Lance pierwszy Azjatycki Kongres Liturgiczny. Zorganizowała go Kongregacja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów. Jak informuje Radio Watykańskie, pracom kongresu w nadmorskim mieście Uswatakeiyawa, nieopodal stołecznego Kolombo, przewodniczą prefekt watykańskiej dykasterii, kard. Francis Arinze, wraz z jej sekretarzem, abp. Malcolmem Ranjithem.
Autorzy, sfinansowanego z pieniędzy podatników, projektu badawczego „No Outsider” uważają, że o tzw. seksie „gejowskim” powinno się nauczać już 5-latków. „Naukowcy” przez 28 miesięcy realizowali program badawczy, który został wprowadzony do 14 szkół podstawowych w Wielkiej Brytanii – donosi portal LifeSiteNews.com.
12 września minęła 325. rocznica wiktorii wiedeńskiej, czyli wiekopomnego zwycięstwa wojsk sprzymierzonych, dowodzonych przez polskiego króla Jana III Sobieskiego. A chociaż nie jest to okrągła rocznica tego wydarzenia, to i tak zaplanowano w ramach wrześniowych obchodów kilkadziesiąt rozmaitych przedsięwzięć realizowanych z dużym rozmachem na terenie całego kraju. Nasuwa się pytanie, czemu wspomniana rocznica zawdzięcza aż tak wielką oprawę i taki splendor? I dlaczego do dziś pozostaje we wdzięcznej pamięci Polaków? – pisze Mariusz Affek w najnowszym numerze magazynu „Polonia Christiana”.
... 
667
668
669
670
671
672
673
674
675
...