Rząd Australii zezwolił naukowcom z firmy Sydney IVF, zajmującej się zapłodnieniem in vitro na sklonowanie embrionów ludzkich, w celu wyodrębnienia z nich komórek macierzystych – informuje portal Catholic World News za Domain-b.com.
Dechrystianizacja w Belgii zatacza coraz szersze kręgi. Swej katolickiej tożsamości wyparli się francuskojęzyczni skauci – informuje Radio Watykańskie. Flamandzka gałąź Katolickiej Federacji Skautów przestała być katolicka już przed dwoma laty.
Brytyjska poczta w ramach promocji równouprawnienia kobiet podjęła decyzję o wypuszczeniu serii znaczków "Kobiety z Dystynkcją" z wizerunkami postaci zasłużonych dla światowego ruchu na rzecz zrównania w prawach kobiet i mężczyzn. Honor znalezienia się wśród nich przypadł m.in. Marie Stopes, żyjącej na początku XX wieku sławnej propagatorki walczącego feminizmu, zabijania dzieci poczętych, eugeniki, środków antykoncepcyjnych oraz... wielbicielki Adolfa Hitlera – donosi „Nasz Dziennik”.
Francuska lewica umocniła swą pozycję w Senacie po niedzielnych wyborach, które odnowiły jedną trzecią składu wyższej izby parlamentu. Wciąż jednak, mimo dobrego wyniku socjalistów, rządząca prawica zachowuje wyraźną przewagę w Senacie – informuje portal Interia.pl.
Polacy wolą mieć dzień wolny od pracy w Święto Trzech Króli niż w Święto Pracy – wynika z sondażu przeprowadzonego dla „Dziennika” przez TNS OBOP.
23 września Kościół wspomina św. ojca Pio, kapucyna z włoskiej Pietrelciny. W tym roku święto to ma szczególny charakter bowiem wiąże się z obchodami 40. rocznicy śmierci świętego stygmatyka. Do San Giovanni Rotondo przybywają tłumy wiernych aby zobaczyć i uczcić relikwie św. ojca Pio wystawione w tamtejszym sanktuarium. "Dziś, kiedy mówi się o świętym ojcu Pio, najczęściej wspomina się o nadzwyczajnych darach, jakimi obdarzył go Bóg: stygmatach, bilokacji, przepowiadania przyszłości czy o cudach, które wypraszał dla tych, którzy prosili go o wstawiennictwo. Nie zawsze jednak pamięta się o tym, że był to człowiek, który każdego dnia walczył o swoją świętość" – pisze Małgorzata Pabis w magazynie „Polonia Christiana” (nr 3, 2008).
Podczas odbywającej się 17 września w Brukseli konferencji poświęconej tematowi „Jak religijna jest Europa? Konsekwencje dla polityki, Kościołów i społeczeństwa” Fundacja Bertelsmanna ogłosiła najnowsze wyniki swojego monitoringu religijnego. Z badań przeprowadzonych przez fundację w Niemczech, Francji, Włoszech, Wielkiej Brytanii, Polsce i Austrii wynika, że 75% Europejczyków określa siebie jako „wierzących”. Ankieta wykazała, że najbardziej religijne w Europie są Polska i Włochy, najmniej zaś Francja.
Arcybiskup Madrytu kard. Antonio Maria Rouco Varela wraz z dwoma innymi biskupami hiszpańskimi domaga się, by w szkołach zezwolono rodzicom - bez żadnych ograniczeń - na zgłaszanie sprzeciwu sumienia wobec kontrowersyjnego przedmiotu „wychowanie do obywatelstwa”.
W mieście Jabalpur w środkowoindyjskim stanie Madhia Pradeś podpalono katolicką katedrę pw. św. Piotra i Pawła – poinformowała Konferencja Biskupów Katolickich Indii (CBCI). 18 września ok. godz. 20.15 do świątyni wdarła się mała grupa ekstremistów hinduistycznych, którzy rozlali w różnych miejscach benzynę a następnie podpalili budynek, który natychmiast stanął w płomieniach i został całkowicie zniszczony.
W Krakowie 20 września odbędą się główne uroczystości związane z 100. rocznicą koronacji obrazu Matki Bożej Bolesnej, zwanej Smętną Dobrodziejką Krakowa. Od samego początku obraz ten otoczony był ogromną czcią i kultem wiernych. W 1908 roku kardynał Jan Puzyna udekorował go koroną papieską, wzorowaną na andegaweńskiej koronie św. Jadwigi Królowej. W uroczystości wzięli udział m.in. dwaj biskupi, czczeni dziś jako święci: św. Józef Sebastian Pelczar i św. Józef Bilczewski. Ten pierwszy wygłosił kazanie koronacyjne.
... 
665
666
667
668
669
670
671
672
673
...