W boliwijskim departamencie Pando, gdzie w ostatnich dniach dochodziło do starć między opozycją a zwolennikami socjalistycznego prezydenta Evo Moralesa, zginęło w czwartek około 30 osób – powiadomił w niedzielę minister spraw wewnętrznych Boliwii Alfredo Rada. W piątek Morales wprowadził w Pando stan wyjątkowy, a boliwijskie wojska objęły kontrolę nad stolicą prowincji, Cobiją. – informuje serwis internetowy dziennika „Rzeczpospolita”.
20 kościołów w indyjskim stanie Karnataka zniszczyli fundamentaliści hinduistyczni w niedzielę 14 września. Dowodzi to, że wbrew zapewnieniom władz stanowych antychrześcijańskie rozruchy wcale się nie zakończyły – stwierdza Radio Watykańskie. W atakach na chrześcijan biorą udział także funkcjonariusze policji.
Kard. Stanisław Ryłko, skrytykował „kulturę postmodernistyczną”, która mówi krzyżowi „nie” i wznosi ołtarze dla władzy, przyjemności i błędnie pojmowanej wolności pozbawionej zasad i granic. – Nawet wśród chrześcijan pojawiają się głosy, rozmiękczające radykalne zasady Ewangelii – powiedział przewodniczący Papieskiej Rady ds. Świeckich 14 września w katedrze w Fuldzie. Watykański hierarcha wziął udział w zakończeniu kongresu „Radość w wierze” zorganizowanego przez Forum Katolików Niemieckich.
Senator John McCain przyznał w popularnym programie telewizyjnym „The View” (Opinia), prowadzonym przez znaną amerykańską aktorkę Whoopi Goldberg, że w życiu prywatnym oraz zawodowym kieruje się wskazaniami wiary chrześcijańskiej – informuje portal LifeSiteNews.com.
Wspólnota anglikańska przeprasza pośmiertnie Karol Darwina za to, że w przeszłości krytykowała jego teorię ewolucji. 126 lat po śmierci autora "O pochodzeniu gatunków" anglikanie chcą uporać się z faktem, że ich biskupi zwalczali niegdyś teorię, mówiąca m.in., że człowiek pochodzi od małpy – informuje KAI.
W Wielkiej Brytanii zawiązała się koalicja Accord, zrzeszająca organizacje, które domagają się od rządu, by nałożył na szkoły religijne zakaz naboru uczniów i nauczycieli według klucza wyznaniowego. W szkołach miałyby też być zakazane modlitwy i religijne nabożeństwa. W ich miejsce wnioskodawcy projektu proponują świeckie akademie bądź spotkania międzyreligijne.
W niedzielnej Mszy św. jubileuszowej odprawionej przez Benedykta XVI w 150. rocznicę objawień Matki Bożej w Lourdes wzięło udział ok. 200 tys. pielgrzymów. Ojciec Święty zachęcił wiernych do pogłębiania relacji z Bogiem – gwarantem ludzkiej wolności, ożywienia ducha misyjnego, posłuszeństwa głosowi powołania oraz traktowania Maryi jako wzór. Papież zawierzył Matce Bożej chrześcijan prześladowanych na całym świecie.
Benedykt XVI zakończył czterodniową wizytę apostolską we Francji i odleciał do Rzymu. Na lotnisku Tarbes-Lourdes-Pireneje pożegnał go premier François Fillon.
Loża Wielkiego Wschodu Francji oświadczyła, że „świeckość” państwa nie wymaga żadnych przymiotników. Jest to reakcja na słowa, jakie wobec Benedykta XVI wypowiedział w piątek prezydent Nicolas Sarkozy, mówiąc o potrzebie istnienia „świeckości pozytywnej”.
Mianem fikcyjnej określił lansowaną we współczesnej Europie tak zwaną neutralność światopoglądową państwa znany prawnik, prof. Wojciech Łączkowski. Przewodniczący Kościelnej Komisji Historycznej uznał, że głoszenie tej tezy służy jedynie preferowaniu światopoglądu materialistycznego.
... 
668
669
670
671
672
673
674
675
676
...