Ojciec Święty mianował 24 września pięciu nowych konsultorów Urzędu Papieskich Celebracji Liturgicznych. Jak donosi serwis Sanctus.pl, są w tym gronie dwaj księża, którzy od lat poruszają problemy tradycji liturgicznej: ks. Nicola Bux, konsultor w Kongregacji Doktryny Wiary i osobisty przyjaciel Papieża oraz o. Uwe Michael Lang CO, urzędnik w Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, autor książki "Turning Towards the Lord: Orientation in Liturgical Prayer"
W indyjskim stanie Orisa doszło ubiegłej nocy do ataków na posterunki policyjne, chroniące chrześcijan – informuje polskieradio.pl.Rozwścieczony tłum fundamentalistów hinduskich zaatakował policję w kilku miejscowościach dystryktu Kandhamal w Orisie. Hinduiści zażądali zwolnienia aresztowanych i wycofania dodatkowych oddziałów policji z dystryktu.
Kościół odrzuca eutanazję, opierając się na zasadach zdrowego rozsądku i kierując się światłem Ewangelii. Wskazał na to 22 września przewodniczący episkopatu Kolumbii w komunikacie wydanym w związku z wysuniętym w tym latynoamerykańskim kraju projektem ustawy o „eutanazji, samobójstwie wspomaganym i terapii paliatywnej” – informuje Radio Watykańskie, zaznaczając, że przyjęcie go w zaproponowanym obecnie brzmieniu oznaczałoby legalizację eutanazji.
Hierarcha Wspólnoty episkopalnej Robert W. Duncan z diecezji Pittsburgh w amerykańskim stanie Pensylwania został zawieszony w obowiązkach.
W słynnym Folwarku zwierzęcym George’a Orwella jest scena, którą warto przytoczyć: Chciałabym zobaczyć swoje dzieci – mówi do rządzących farmą świń matka szczeniąt. Nie, nie możesz ich zobaczyć – odpowiadają świnie. – Dlaczego, to przecież moje dzieci? – pyta. – Gdybyś właściwie myślała, byłabyś zadowolona ze specjalnej edukacji, jaką im zapewniamy. Na pewno nie chciałabyś działać na niekorzyść własnego dziecka… Dzisiejszy system edukacyjny to nic innego jak przeniesienie do świata realnego sceny z noweli brytyjskiego pisarza. A nawet więcej, życie przerosło wyobrażenia autora – pisze Paweł Toboła-Pertkiewicz w magazynie „Polonia Christiana”...»
Ruth Kelly, minister transportu w rządzie Gordona Browna, członkini lewicowej Partii Pracy, przyznająca się publicznie do swojego katolicyzmu oświadczyła ostatnio, że zamierza opuścić rząd, by „spędzać więcej czasu z rodziną”. Analitycy uważają jednak, że przyczyną jej rezygnacji jest narastający konflikt pomiędzy nią a pozostałymi członkami gabinetu w sprawie głosowania nad ustawą o embriologii – informuje portal LifeSiteNews.com.
Niezwykłe świadectwo w obecności deputowanych parlamentu australijskiego stanu Wiktoria – debatujących nad liberalizacją prawa aborcyjnego – dała Gianna Jessen, Amerykanka z Nashville, którą w przeszłości matka skazała na aborcyjną śmierć.
Uznania finansowania przez państwo „zabiegów” aborcji za niekonstytucyjne domaga się estoński Instytut na rzecz Kultury Życia – donosi portal LifeSiteNews.com. Instytut, którego siedziba znajduje się w Tallinie, złożył w tej sprawie wniosek do kanclerza sprawiedliwości, odpowiedzialnego za rozstrzyganie sporów związanych z funkcjonowaniem aktów prawnych.
Jak do tej pory antyrodzinne lobby działające w Polsce nie zdołało wyzwolić spod „ucisku” zbyt tradycyjnego społeczeństwa tzw. mniejszości seksualnych czy kobiet z "niechcianą ciążą". Próby legalizacji związków jednopłciowych oraz rozszerzenia prawa do zabijania dzieci nienarodzonych nie powiodły się. Lewicowa i liberalna żądza wywracania porządku społecznego nie wygasła jednak na skutek tych porażek, ale znalazła sobie kolejnych „proletariuszy”, których trzeba wyzwolić z ucisku, a mianowicie dzieci.
Krajowa Rada Świeckich w Wenezueli wyraziła swój sprzeciw wobec pakietu 26 ustaw, narzuconych w sierpniu br. przez prezydenta Hugo Cháveza. Organizacja uznała, że naruszają one podstawowe prawa człowieka. Ponadto wprowadzają nadmierną kontrolę obywateli i ich dóbr przez państwo, a także zwiększają „centralizm i koncentrację władzy”.
... 
663
664
665
666
667
668
669
670
671
...