Chrześcijańskiemu małżeństwu z Derby, w hrabstwie Derbyshire, specjalna komisja miejska nie pozwoliła na kolejne adopcje po tym jak stwierdzono, że nie chcą uczyć wychowanków, że homoseksualizm jest akceptowalnym stylem życia.
Cień sugestii, że homoseksualizm powinno się leczyć, skazuje dziś na kpiny i szyderstwa. A taka właśnie jest główna teza wydanej przez „Frondę” książki „Walka o normalność” holenderskiego psychologa dr. Gerarda J.M. van der Aardwega. – Homoseksualizm - w podejściu akademickim - jest często postrzegany jako zjawisko psychologiczne, problem emocjonalny. A jest czymś znacznie więcej. To choroba duszy – mówi van der Aardweg w wywiadzie dla „Gościa Niedzielnego”.
Cywilizacja zachodnia zdradziła chrześcijaństwo - stwierdził Benedykt XVI w przemówieniu, jakie skierował do rzymskich studentów na zakończenie czuwania modlitewnego w ramach VI Europejskiego Dnia Świata Uniwersyteckiego. Jego hasłem były słowa: „Europa i Ameryka razem, aby budować cywilizację miłości”.
Konferencja Episkopatu Brazylii (CNBB) potwierdziła stanowisko Kościoła sprzeciwiające się uzyskiwaniu komórek macierzystych pochodzących z ludzkich embrionów. W najbliższy czwartek, 5 marca, w Sądzie Najwyższym odbędzie się rozprawa na temat wejścia w życie artykułu 5 prawa dotyczącego tzw. biobezpieczeństwa, który zezwala, aby do badań i terapii używać komórek macierzystych pozyskanych z ludzkich zarodków.
Chaldejski arcybiskup Mosulu Paulos Faraj Raho został porwany w piątek wieczorem, tuż po odprawieniu Drogi Krzyżowej w kościele Ducha Świętego w tym mieście. Zamordowano przy tym trzy osoby, które jechały razem z nim samochodem, w tym kierowcę duchownego. Porywacze nawiązali już kontakt z kurią Kościoła chaldejskiego i przedstawili swoje żądania.
Na Zielonej Wyspie z roku na rok ubywa kapłanów i wkrótce może ich w ogóle zabraknąć – wynika z najnowszego irlandzkiego rocznika katolickiego. W ubiegłym roku, głównie z powodu śmierci związanej z podeszłym wiekiem, liczba księży w tym kraju zmalała o 160, podczas gdy wyświęcono zaledwie 9 nowych prezbiterów. W całym kraju pracuje obecnie 4.750 duchownych, ale jeśli dotychczasowa tendencja się utrzyma, do 2028 r. Irlandia będzie miała niespełna 1500 kapłanów.
– Czy to się komuś podoba, czy nie, to chrześcijaństwo nadało Hiszpanii tożsamość – powiedział metropolita Toledo kard. Antonio Cañizares Llovera. W przemówieniu z okazji przyjęcia go do Królewskiej Akademii Historii w Madrycie zwrócił uwagę, że w okresie panowania Wizygotów w tym kraju wykształciły się dziedzictwo, pamięć i tożsamość. Zdaniem prymasa Hiszpanii, proces ten był możliwy tylko dzięki nierozerwalnym więziom z chrześcijaństwem.
Amerykańskie organizacje katolickie skrytykowały postawę senatora Johna McCaina - republikańskiego kandydata na fotel prezydencki, który publicznie szczyci się poparciem kontrowersyjnego kaznodziei ewangelikalnego, znanego ze swego antykatolickiego i antypapieskiego nastawienia - pastora Johna C. Hagee.
Ukazał się pierwszy numer dwumiesięcznika "Polonia Christiana", wydawanego przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi. Na stronie internetowej www.poloniachristiana.pl można zapoznać się z zawartością numeru inauguracyjnego. Jego głównym tematem jest Karta Praw Podstawowych UE, stanowiąca - zdaniem autorów pisma - zagrożenie dla religijnej i moralnej tożsamości Europy i Polski. Redakcja magazynu przygotowała również szczegółowe dossier na temat zwiększającej się populacji muzułmanów w Europie, głównie Zachodniej. Czytelnicy znajdą również teksty poświęcone religii, kulturze, sztuce, literaturze, historii, a nawet... przepisy kulinarne.
Polska Federacja Ruchów Obrony Życia wystosowała apel do prezydenta Lecha Kaczyńskiego i premiera Donalda Tuska o poparcie inicjatywy Stolicy Apostolskiej, by ONZ wprowadziło światowe moratorium zakazujące dokonywania aborcji.