121. numer Przymierza z Maryją

listopad/grudzień 2021

Gdy… nadeszła pełnia czasu, zesłał Bóg Syna swego, zrodzonego z niewiasty, zrodzonego pod Prawem, aby wykupił tych, którzy podlegali Prawu, abyśmy mogli otrzymać przybrane synostwo (Ga 4,4–5).

Te słowa z Listu św. Pawła skierowanego do chrześcijan Galacji, czyli Galatów, wprowadzają nas w tajemnicę przyjścia na świat Syna Bożego. Spełniając wolę Ojca i obietnicę daną człowiekowi w Raju, Pan Jezus urodził się w betlejemskiej stajni, w momencie najwłaściwszym z perspektywy Bożego planu zbawienia, aby otworzyć dla nas Niebo i zostawić wspaniałą instytucję, którą jest Kościół święty.

Jak co roku, w obecnym listopadowo-grudniowym numerze „Przymierza z Maryją” wiele miejsca poświęcamy tematyce Bożego Narodzenia. Redaktor naczelny Bogusław Bajor przedstawia okoliczności przyjścia na świat Zbawiciela w niewielkim Betlejem. Janusz Komenda przybliża treść objawień o tematyce bożonarodzeniowej, które otrzymała bł. Anna Katarzyna Emmerich. Z kolei Paweł Kot namawia do właściwego wykorzystania Adwentu, by przygotować się na przyjście Pana Jezusa przez porzucenie grzechu i walkę ze swymi słabościami. Leonard Przybysz zastanawia się nad słowami Zbawiciela Ja jestem światłością świata, a Michał Wikieł zabiera Czytelników na wędrówkę do bazyliki w Betlejem – miejsca przyjścia na świat Zbawiciela. O Bożym Narodzeniu wspominamy także w kontekście liturgicznym, prezentując historię obchodów tego święta.

Na czwartej stronie „Przymierza…” znajdziecie, Drodzy Przyjaciele, życzenia, które z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia składa Wam prezes Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi, Sławomir Olejniczak. W łączności z nim, także my, członkowie redakcji i współpracownicy „Przymierza z Maryją”, życzymy wszystkim naszym Czytelnikom, by Najświętsza Maryja Panna otoczyła Was swą Matczyną opieką, a narodzony w Betlejem Zbawiciel umocnił Wasze przywiązanie do Prawdziwej Wiary i Kościoła. Niech tegoroczne Boże Narodzenie stanie się czasem zachwytu nad Bożym planem Zbawienia i pobudzi wszystkich do większego zawierzenia Najwyższemu.

W Jezusie i Maryi
Adam Kowalik
zastępca redaktora naczelnego

Kliknij w baner, aby przejść na stronę pisma „Przymierze z Maryją”.

Jeśli chcesz otrzymać najnowszy numer „Przymierza z Maryją”, wystarczy że podasz nam tutaj swoje dane adresowe. Dzięki temu będziemy mogli wysłać do Ciebie „Przymierze” pocztą tradycyjną. 

 

Zapraszamy także na stronę PrzymierzezMaryja.pl, na której znajdziesz teksty z najnowszego oraz wszystkich archiwalnych numerów pisma.

 

Poniżej prezentujemy spis treści aktualnego „Przymierza z Maryją”:

Spis treści:
UWAGA!
Przymierze z Maryją
WYSYŁAMY
BEZPŁATNIE!