Nasze kampanie
 
VII Obóz Rycerski Lepanto

Majowy długi weekend kilkunastoosobowa grupa chłopców z Sekcji Rycerskiej Lepanto spędziła w Ośrodku Rekolekcyjno-Wypoczynkowym na Śnieżnicy w Beskidzie Wyspowym.
Już po raz siódmy młodzi rycerze spotkali się, aby w atmosferze dobrej zabawy formować swoją osobowość w duchu katolickim. Jak zwykle nie zabrakło gier i konkursów. Jeden dzień chłopcy w całości poświęcili na pieszą pielgrzymkę do sanktuarium maryjnego w Szczyrzycu. Poza tym wysłuchali kilku konferencji gospodarza Ośrodka na Śnieżnicy - ks. Jana Zająca nt. znaczenia tradycji i kształcenia charakteru. Ponadto odbyły się pogadanki wyjaśniające wpływ piękna na duchowość i jakość życia, a także objaśniające technikę walki husarii.
Zdobytą wiedzę uczestnicy sprawdzili w specjalnym konkursie, w którym wiele pytań związanych było z tematyką wykładów. Święto Matki Boskiej Królowej Polski było szczególną okazją, aby przy ognisku odśpiewać polskie pieśni patriotyczne i maryjne. Obóz po raz kolejny pokazał, że również dziś młodzi ludzie chcą poświęcać swój czas i wysiłek chrześcijańskim ideałom, które przekazała nam tradycja.

W dniach 27 czerwca do 3 lipca w Szczawie u podnóża Gorczańskiego Parku Narodowego odbędzie się letni Obóz Rycerski. Podczas kilku dni chłopcy z Sekcji Lepanto, jak zwykle będą mieli okazję uczestniczyć w formacji religijnej, patriotycznej oraz w zajęciach sportowych, aby ubogacić ducha i wzmocnić ciało. Organizatorzy przewidują takie atrakcje, jak: spływ Dunajcem ze Sromowców Niżnych do Szczawnicy; pielgrzymkę do Starego Sącza, do relikwii św. Kingi; zwiedzanie średniowiecznego zamku w Niedzicy; zwiedzanie zabytkowego kościółka drewnianego w Dębnie Podhalańskim; piesze wędrówki po górach, gry i konkursy z nagrodami. Uczestnicy będą pod opieką duszpasterską księdza. W obozie mogą wziąć udział chłopcy w wieku 17-20 lat, którym pozwala na to stan zdrowia. Ilość miejsc ograniczona.
Zgłoszenia tel. 012 423 44 23.