Na Jamajce powstaje Ośrodek Świętych Młodzianków dla Kobiet w Kryzysie. Jest to najnowsza inicjatywa Misjonarzy Ubogich w ramach ich akcji obrony życia. Jak informuje Radio Watykańskie, powstałe 30 lat temu zgromadzenie Misjonarzy Ubogich podjęło kampanię w odpowiedzi na międzynarodowe naciski, wywierane na władze wyspiarskiego kraju celem zmiany ustawy aborcyjnej.
"Murzyni, to "ludzkie chwasty" i "beztroscy reproduktorzy". "Znaczące masy czarnuchów (negro), szczególnie na Południu ciągle lekkomyślnie i katastroficznie szybko rozmnażają się, co powoduje wzrost liczby czarnuchów jeszcze szybszy niż białych". To cytat z Margaret Sanger - czołowej feministki USA, która założyła największą na świecie aborcyjną organizację Planned Parenthood.
Urugwajska lewica stara się przeforsować ustawę legalizującą proceder zabijania dzieci nienarodzonych. We wtorek po 9-godzinnej debacie Senat przystał na liberalizację antyaborcyjnego prawa obowiązującego w Urugwaju od 73 lat. Rzecznik arcybiskupstwa Montevideo ostrzegł, że wszyscy katoliccy posłowie i senatorowie, którzy poprą projekt depenalizacji aborcji, ściągną na siebie karę ekskomuniki na mocy samego prawa.
Biskup łomżyński Janusz Stepnowski zwrócił się do księży z apelem o większą troskę i odpowiedzialność za materię Eucharystii. Hierarcha przypomina, że do najcięższych przestępstw w Kościele zalicza się symulację w sprawowaniu Eucharystii. Polega ono m.in. na niezachowaniu dyscypliny kościelnej, dotyczącej materii Eucharystii czyli np. wykorzystaniu do odprawiania Mszy św. hostii i komunikantów wypieczonych z mąki innej niż pszenna lub zanieczyszczonej.
Już trzy tysiące młodych ludzi przyjęło Kartę Odwagi, która jest znakiem przynależności do Krucjaty Odważnych Serc "W obronie krzyża stanę". Akcja zorganizowana przez uczniów I LO im. M. Konopnickiej w Suwałkach szybko nabiera rozpędu.
W Dominikanie oraz w innych krajach Ameryki Łacińskiej, użytkownicy telefonów komórkowych będą mogli korzystać z „katolickich” usług. Modlitwy, obrazy, filmy itp. pochodzić będą z zasobów katolickiej agencji informacyjnej (ACI) dla Ameryki Łacińskiej, której portal jest najczęściej odwiedzaną katolicką witryną internetową w języku hiszpańskim na świecie.
Jedna radykalna stacja islamska zaczęła nadawanie w języku hiszpańskim 21 grudnia. Druga planuje rozpocząć transmisję 1 stycznia 2012 r. Obie mają swoje studia w Madrycie i chcą dotrzeć przede wszystkim do hiszpańskojęzycznych widzów w Hiszpanii oraz w Ameryce Łacińskiej.
Wszystko wskazuje na to, że w styczniu posłowie będą zajmować się aż sześcioma projektami ustaw w sprawie zapłodnienia in vitro. Wynik tej batalii będzie testem na prawdziwe oblicze światopoglądowe nowego parlamentu.