„Cieszę się, że nie zginąłem w wyniku aborcji” – mówił podobno Steve Jobs. Twórca potęgi firmy komputerowej Apple zmarł w październiku po ciężkiej chorobie nowotworowej. Był jedną z najbardziej rozpoznawalnych osób w historii komputeryzacji.
Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Konopnickiej w Suwałkach przy wsparciu nauczycieli rozpoczynają krucjatę pod hasłem "W obronie krzyża stanę". Młodzież sprzeciwia się eliminowaniu z życia publicznego znaków wiary i narodowej tożsamości.
Opublikowane Sprawozdanie Rady Ministrów z wykonania Ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży za 2010 rok zawiera wiele niepokojących informacji.
Uzbrojony oddział muzułmanów, związanych z miejscowymi wielkimi posiadaczami ziemskimi, zamordował 23 listopada wieczorem Akrama Masiha – działacza katolickiego, ojca czwórki dzieci. Według pierwszych ustaleń, do zbrodni doszło w miejscowości Renala Khurd w powiecie Okara w pakistańskiej prowincji Pendżab.
Pod Szpitalem Bielańskim w Warszawie odbyła się pikieta przeciwko aborcji. Obrońcy życia protestowali przeciwko zabijaniu w tym szpitalu dzieci z zespołem Downa.
To bogaty w symbolikę, czterotygodniowy okres przygotowania do Bożego Narodzenia oraz wzmożonego oczekiwania na koniec czasów i ostateczne przyjście Jezusa Chrystusa. W pierwszym okresie akcent położony jest na Paruzję, ostatni tydzień natomiast bezpośrednio przygotowuje do narodzenia Pana, przez które Bóg wypełnia wszystkie obietnice złożone w historii.
Nie w przyszłym roku, nie w 2013 r., jak informowano dwa tygodnie temu, ale dopiero od 2014 r. zostanie wprowadzony powszechny obowiązek szkoły dla sześciolatków.
Ateiści i humaniści służący w armii amerykańskiej chcą – podobnie jak chrześcijanie – mieć swoich „kapelanów”. Twierdzą, że są dyskryminowani. Postulują, by zatrudnić specjalnych doradców, do których kapelani katoliccy byliby zobowiązani kierować osoby niewierzące lub agnostyków.
Coraz więcej i częściej słyszymy o takich działaniach na rzecz rodzin wielodzietnych, których celem nie jest uzyskanie zasiłków ani rozwiązania systemowe, ale zmiana społecznego nastawienia wobec tych rodzin, czyli kreowanie pozytywnego wizerunku rodziny wielodzietnej.
Łódź jako pierwsze miasto w Polsce będzie finansować edukację seksualną w gimnazjach z pieniędzy gminy – donosi Polskie Radio. Informacja w serwisie internetowym rozgłośni opatrzona jest tytułem: „Seks w Łodzi za darmo”, oddającym właściwie intencje propagatorów „edukacji seksualnej”.