W miniony piątek, przedstawiciele administracji prezydenta Baracka Obamy zorganizowali w Białym Domu spotkanie z aktywistami transseksualnymi, by omówić najważniejsze wytyczne polityki federalnej wobec tej grupy. Było to pierwsze tego typu spotkanie w historii USA. 
Czeski rząd przygotowuje ustawę, która umożliwi mieszkankom innych krajów Unii Europejskiej legalne zabijanie swoich dzieci nienarodzonych na terenie tego kraju. Projekt nowej ustawy forsuje czeskie Ministerstwo Zdrowia.
– To nie my wymyśliliśmy instytucję rodziny. Otrzymujemy ją wraz naturą jako złożoną z mężczyzny, kobiety i dzieci. Wszelkie inne instytucje są wtórne – stwierdził abp Aldo Cavalli. Nuncjusz apostolski w Kolumbii, włączył się w dyskusję nad propozycją przyzwolenia na adopcję dzieci przez pary homoseksualne.
Podwoiła się liczba Amerykanek w wieku pomiędzy 15 a 44 rokiem życia, które korzystały z pigułek poronnych, dopuszczonych do sprzedaży na rynku amerykańskim przez urząd ds. żywności i lekarstw (FDA).
Po 21 latach niepodległości Polski okazało się, że dystans w stosunku do najbogatszych krajów Europy nieco się zmniejszył, ale nadal pozostał ogromny – w rzeczywistości jest na pewno większy, niż to pokazują statystyki. Dlatego dzisiaj zewsząd pada magiczne słowo „modernizacja", które niepostrzeżenie zastąpiło „transformację" królującą w latach 90 - pisze Zdzisław Krasnodębski na łamach "Rzeczpospolitej".
W USA coraz częściej na stanowisko sędziów w sądach apelacyjnych powołuje się aktywistów sędziowskich i ludzi zaangażowanych w popieranie idei różnorodności. Kwalifikacje prawnicze wydają się mieć wtórne znaczenie. Niedawno do dymisji podał się sędzia-pederasta z Kalifornii, Vaughn Walker, który unieważnił referendum w sprawie tzw. poprawki małżeńskiej. Obecnie, w stanie Massachusetts, na stanowisko sędziego Sądu Najwyższego ma zostać powołana Barbara Lenk, jawna lesbijka. Lenk ma doradzać gubernatorowi Devalowi Patrickowi w sprawie nominacji do sądów niższej instancji.
Brytyjska instytucja, sprawująca nadzór nad organizacjami charytatywnymi (Firs-Tier Tribunal of the Charity Commission) odrzuciła odwołanie katolickiej placówki adopcyjnej Catholic Care, nie zezwalając jej na zmianę statutu. Katolicka agencja adopcyjna chciała wprowadzić zapis, dzięki któremu nie musiałaby przekazywać dzieci do adopcji parom osób tej samej płci.
30 kwietnia minął termin – zgodnie z wytycznymi Komisji Europejskiej – do kiedy parlamenty państw członkowskich Unii Europejskiej miały przyjąć ustawy dostosowawcze, pozwalające na automatyczne uznawanie dokumentów urzędowych, wydawanych w innych krajach UE. Komisja Europejska postanowiła w ten sposób uporać się z kwestią uznawania „małżeństw homoseksualnych”.
Amerykańskie środowiska pro-life wyprodukowały film oparty na „Liście od abortowanego dziecka”, utworze autorstwa ks. Stephena Lesniewskiego z Chicago. Dzięki „Listowi” duchowny uratował od śmierci ponad 500 dzieci nienarodzonych – informuje portal Fronda.pl. Film „To Be Born” pokazuje problem aborcji z punktu widzenia nienarodzonego dziecka i przedstawia w bardzo obrazowy sposób jakim jest dramatem – nie tylko dla niego (dziecko jest narratorem filmu), ale również dla kobiety.
Benedykt XVI zdymisjonował australijskiego biskupa Williama Morrisa. Hierarcha, który od 18 lat był ordynariuszem diecezji Toowoomba, znany był z liberalnych poglądów, a jego posługa od samego początku budziła wiele zastrzeżeń. Bp Morris doprowadził do kompletnej zapaści powołaniowej w swojej diecezji. Od wielu lat nie ma tam żadnych powołań, co kontrastuje ze stanem innych australijskich diecezji – informuje Radio Watykańskie.
... 
263
264
265
266
267
268
269
270
271
...