W brytyjskiej Izbie Lordów odbyła się 10 stycznia dyskusja na temat zmiany zasad sukcesji do tronu, które zostały uregulowane w 1701 r. (Act of Settlement). Lord Alfred Dubas z Partii Pracy stwierdził, że ustawa z 1701 r. jest dyskryminacyjna względem katolików, gdyż zawiera zapis zakazujący dziedziczenia tronu brytyjskiego przez katolika. Taki zakaz nie obowiązuje względem żydów, muzułmanów, hindusów czy wyznawców innych religii.
Benedykt XVI promulgował dekrety Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, w tym dotyczącego cudu przypisywanego wstawiennictwu Sługi Bożego Jana Pawła II. Jak poinformował rzecznik Stolicy Apostolskiej, ks. Federico Lombardi SI, uroczystościom beatyfikacyjnym będzie przewodniczyć w Watykanie osobiście Benedykt XVI w Niedzielę Bożego Miłosierdzia, 1 maja br.
25 stycznia we francuskim Senacie ma się odbyć debata nad dwoma projektami ustaw, zezwalających na tzw. wspomagane samobójstwo w zawansowanym stadium poważnej choroby.
Sąd Okręgowy w Poznaniu przyznał 75 milionów złotych odszkodowania od Skarbu Państwa dla poznańskiej parafii pw. św. Jana Jerozolimskiego za grunty przejęte w czasach PRL, powołując się na orzeczenie biegłego. Sąd nakazał też miastu zwrot działek niezabudowanych, należących kiedyś do parafii.
Agencja federalna odpowiedzialna za nadzór nad szkolnictwem wyższym poinformowała ostatnio „katolicki” koledż na Manhattanie, że „za bardzo odciął się od nauczania Kościoła katolickiego” i z tego powodu nie może być uznany przez rząd za instytucję religijną. To ostrzeżenie dla wielu z nazwy katolickich uczelni, które zanadto zsekularyzowały się.
Margaret Forrester, zatrudniona w klinice psychiatrycznej Central North West London Mental Health, walczy o utrzymanie pracy. Pracodawca zagroził jej zwolnieniem z powodu uwag, jakie wygłosiła w gronie kolegów odnośnie tego, że kobiety chcące dokonać aborcji, powinny być szczegółowo poinformowane o dalekosiężnych konsekwencjach syndromu post-aborcyjnego dla ich zdrowia psychicznego. Forrester pokazała kolegom broszurę na ten temat.
„Ostatnie dekady dowodnie wykazały, jak grubo mylą się wszyscy wieszcze końca historii i arkadyjskiego współistnienia kultur, cywilizacji i etnosów. Toczy się dziś bowiem zaciekła batalia, w której najważniejszą bronią – potężniejszą od rakiet i czołgów – okazuje się rozrodczość społeczeństw” – pisze Lech Haydukiewicz we wstępie do swego artykułu, który znalazł się w najnowszym numerze „Polonia Christiana”, poświęconym w znacznej części demograficznej zapaści świata zachodniego (w tym Polski), a także europejskiej ekspansji muzułmanów. Niestety, dane i wskaźniki dotyczące urodzeń nie pozostawiają zbyt wielu wątpliwości co do rezultatów wspomnianej batalii ludnościowej i kulturowej.
Niedawne uwagi Ojca Świętego, który na dorocznym spotkaniu z korpusem dyplomatycznym w Watykanie, w ostrych słowach potępił zamachy na chrześcijan i domagał się od rządów zapewnienia ochrony mniejszościom religijnym, wywołały histeryczne reakcje w świecie muzułmańskim. Minister spraw zagranicznych Egiptu wezwał w trybie pilnym do kraju ambasadora. W Pakistanie zorganizowano demonstracje, sprzeciwiające się wezwaniom papieża do zawieszenia ustawy o bluźnierstwach. Zdarzenia te komentuje prezes Catholic League for Religious and Civil Rights, William Donohue.  
We wtorek na rynku amerykańskim ukazała się książka biograficzna Abby Johnson pt. „unPlanned”- nawróconej byłej szefowej ośrodka aborcyjnego Planned Parenthood w Teksasie. Johnson przyznała, że sama, mimo stosowania antykoncepcji, dwukrotnie zaszła w niechcianą ciążę i zdecydowała się uśmiercić swoje dzieci. Były to dla niej „traumatyczne przeżycia”, które w końcu wpłynęły na podjęcie decyzji o rezygnacji z pracy i zaprzestaniu doradzania kobietom w sprawach antykoncepcji, która jej zdaniem jest wysoce zawodna i prowadzi nieuchronnie do aborcji, niszczącej życie fizyczne i emocjonalne kobiety.
Fundacja Pro – Prawo do Życia przygotowała projekt ustawy zakazującej całkowicie aborcji w Polsce. Projekt – złożony do laski marszałkowskiej 8 grudnia ub.r. – został odesłany przez Marszałka Sejmu RP z prośbą o uzyskanie opinii m.in. Naczelnej Rady Lekarskiej. Dopiero po zarejestrowaniu projektu Fundacja rozpocznie zbieranie wymaganych 100 tys. podpisów.
... 
319
320
321
322
323
324
325
326
327
...