Para chrześcijańska, której samorząd lokalny w Derby odmówił prawa do adopcji dzieci, ze względu na poglądy dotyczace homoseksualizmu, wniosła sprawę do Sądu Najwyższego w Nottingham. Postępowanie w tej sprawie właśnie się rozpoczęło.
W listopadzie, miesiącu zadumy nad życiem po śmierci, myślimy o tych naszych bliskich i kochanych, którzy już z tego świata odeszli. Pamięć o nich staje się żywsza, a tęsknota bardziej dojmująca. W tym czasie Kościół przypomina nam dogmat o świętych obcowaniu, czyli wspólnocie między świętymi. "Wierzę w świętych obcowanie" – mówimy przy pacierzu...
Ponad 100 polskich naukowców napisało list wyrażający sprzeciw wobec procedury zapłodnienia pozaustrojowego. „Życie człowieka rozpoczyna się w momencie poczęcia - to fakt biologiczny, naukowo stwierdzony. Procedura "in vitro", mająca służyć przekazywaniu życia ludzkiego, jest nieodłącznie związana z niszczeniem życia człowieka w fazie prenatalnego rozwoju, jest więc głęboko nieetyczna i jej stosowanie winno być prawnie zakazane” – napisali autorzy apelu.
– Nigdy nie wolno wam wybierać osoby, która popiera prawo kobiety do niszczenia życia ludzkiego w jej łonie lub prawo do upowszechnienia aborcji – mówił niedawno mianowany kardynał Raymond Burke. Amerykański hierarcha, tuż przed listopadowymi wyborami do kongresu wezwał wiernych, by nie głosowali na polityków popierających aborcję.
Blok państw afrykańskich i karaibskich na forum ONZ zdecydowanie odrzucił raport, który promuje prawo najmłodszych dzieci do wczesnej, kompleksowej edukacji seksualnej, którą miałoby im zapewnić państwo.
– Broniąc życia nie powinniśmy się obawiać sprzeciwu i niepopularności. Należy odmawiać pójścia na kompromis oraz unikać niejasności, która zbliża do mentalności tego świata – tymi słowami powitał papież Benedykt XVI biskupów brazylijskich na ostatnim spotkaniu w Rzymie. Ojciec Święty wprost wezwał hierarchów brazylijskich do odważnego głoszenia prawdy o aborcji i obrony życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci oraz do przypominania wyborcom, by nie popierali polityków, którzy chcą zalegalizować te praktyki.
"Popkultura, w której wzrasta młode pokolenie, to promocja brzydoty, bezmyślności, wyuzdania i takiego sposobu życia, który prowadzi do uzależnień, przemocy oraz degradacji człowieka. Popkultura promuje powierzchowne więzi i wartości oraz ucieka od pytania o sens życia" - stwierdził ks. Marek Dziewiecki na łamach Tygodnika "Żródło".
Tysiąc pracowników służby zdrowia podpisało się pod do Apelem do Parlamentarzystów w sprawie procedury „in vitro” i naprotechnologii. „»In vitro« nie może być zaakceptowane przez pracowników Służby Zdrowia, którzy respektując kanon tradycyjnej przysięgi Hipokratesa służą życiu i zdrowiu każdego człowieka od chwili jego poczęcia" - czytamy w apelu.
Podczas dzisiejszego głosowania nad projektami ustawy bioetycznej regulującej kwestię zapłodnienia in vitro posłowie odrzucili jedynie projekt posłanki PiS Teresy Wargockiej, który zakazywał całkowicie tej metody sztucznej prokreacji. Pięć pozostałych projektów zostało skierowanych do dalszych prac w komisjach sejmowych.
31-letnia kobieta z Grand Rapids w stanie Michigan może ponieść karę za to, że umieściła ogłoszenie w lokalnej gazetce kościelnej o tym, że poszukuje współlokatorki, która też jest chrześcijanką. Prywatna organizacja Fair Housing Center złożyła skargę do stanowego biura praw obywatelskich przeciwko autorce anonsu, zarzucając jej dyskryminację wyznawców innych religii w sprawach mieszkaniowych.