Ludzie równi z genetycznego punktu widzenia, nie są równi, gdy chodzi o ich godność. Przypomina o tym na łamach “L'Osservatore Romano” Carlo Bellieni, bioetyk z kliniki Uniwersytetu w Sienie. Jest on zaniepokojony rozpoczęciem w Stanach Zjednoczonych doświadczeń z ludzkimi embrionami „używanymi tak, jakby były lekarstwami”.
Prawo do posiadania dziecka - to określenie absolutnie fałszywe. Posiadać mogę rzecz, nie osobę. Cud powoływania na świat nowego człowieka przewidziany i zaprogramowany przez Stwórcę - nie potrzebuje majstrowania i poprawiania. Człowiek usiłujący się postawić (za znaczne pieniądze) w miejsce Boga jest żałosny w nieporadnych próbach usprawiedliwiania tego, co robi wzniosłymi hasłami - powiedział bp. Wiesław A. Mering w wywiadzie dla "Naszego Dziennika".
Gdy Barack Obama w 2008 r. wygrał wybory prezydenckie, zdobywając 53 proc. głosów wyborców (w porównaniu z 46-procentowym poparciem kandydata Partii Republikańskiej), mówił o „nadziei i potrzebie zmian”. Był przekonany, że historia jest po jego stronie. Uzyskał przecież większe poparcie niż inni kandydaci Partii Demokratycznej w przeszłości, z wyjątkiem Andrew Jacksona, Franklina Roosvelta i Lyndona Johnsona. Więcej niż John Kennedy, Woodrow Wilson, Jimmy Carter, Grover Clevland czy Bill Clinton.
Budowanie w Niemczech wielokulturowego społeczeństwa zupełnie się nie sprawdziło. Ta diagnoza kanclerz Angeli Merkel przedstawiona na zjeździe młodzieżówki chadeckiej zaszokowała lewicowe media. Jednak dziś coraz trudniej walczyć z tezą, że laicka antykultura Zachodu niszczy Europę od wewnątrz i nie posiada żadnej siły asymilacyjnej - pisze prof. Mieczysław Ryba na łamach "Naszego Dziennika".
Kościół w Boliwii wyraził zaniepokojenie kolejnymi pomysłami legislacyjnymi ingerującymi w sferę obyczajową – informuje Radio Watykańskie. Tym razem chodzi o reformę kodeksu karnego przewidującą legalność współżycia płciowego od 12. roku życia. Protest w sprawie ustawy przegłosowanej w izbie deputowanych wystosował biskup Oruro Krzysztof Białasik.
W Kanadzie rusza proces, który ma pozwolić 28-letniej Olivii Pratten, poczętej w wyniku in vitro, ustalić tożsamość ojca. To pierwszy tego typu proces w Ameryce Północnej. – Chodzi o to, aby większość społeczeństwa uznała, że my też mamy swoje prawa i potrzeby – mówi kobieta.
Urugwajscy biskupi z niepokojem odnieśli się do przyjętej końcem września Ustawy o Zdrowiu Płciowym i Reprodukcyjnym. Zwracają uwagę, że niektóre jej zapisy mogą ułatwiać proceder aborcyjny – informuje Radio Watykańskie.
Sąd apelacyjny uznał, że władze miasta San Francisco mogły wydać rezolucję potępiającą Watykan z powodu podtrzymania swojego stanowiska w kwestii adopcji dzieci przez pary osób tej samej płci. Władze wezwały duchownych do nieposłuszeństwa wobec nauczania Kościoła, uznając, że Watykan niepotrzebnie wtrąca się w sprawy innego państwa i obraża wspólnotę homoseksualną.
Wystawa „Wybierz Życie”, pokazująca zdjęcia zmasakrowanych ciał ofiar aborcji, praktycznie wszędzie gdzie się pojawi staje się celem ataku zwolenników procederu mordowania dzieci nienarodzonych. W ostatnich dniach ekspozycja prezentowana w Grzmiącej została zniszczona, a w Olsztynie nieznani sprawcy ukradli plansze z fotogramami. W Lubinie natomiast władze miasta nie wyraziły zgody na pokazanie eksponatów w miejscu publicznym.
Dzięki akcji „40 Dni dla Życia”, w Stanach Zjednoczonych udało się dotychczas uratować przed aborcją 445 dzieci poczętych. Do jej zakończenia pozostał niespełna tydzień. W tym czasie można jeszcze ocalić wiele istnień ludzkich.
... 
354
355
356
357
358
359
360
361
362
...