Lobby homoseksualne w Niemczech pokonało przedostatnią przeszkodę w walce o pełne prawo do adopcji dzieci – donosi dziennik „Rzeczpospolita". Ministrowie sprawiedliwości niemieckich landów uznali na swej niedawnej konferencji, że ograniczenia prawa adopcji dla gejów i lesbijek są niezgodne z porządkiem prawnym RFN.
W minioną niedzielę sąd w Pendżabie skazał na karę śmierci za bluźnierstwo chrześcijankę, Asię Bibi. 37-letnia robotnica rolna miała w czerwcu minionego roku obrazić swoje koleżanki, usiłujące nakłonić ją do porzucenia wiary chrześcijańskiej i przejścia na islam.
Biskupi Portugalii wyrazili zaniepokojenie zapowiedzianymi przez rząd zmianami w przepisach dotyczących szkół niepublicznych, w tym katolickich placówek oświatowych. Podczas wczorajszego spotkania w Fátimie przewodniczący Konferencji Episkopatu Portugalii (CEP), abp Jorge Ortiga zwrócił uwagę „na prawo rodziców do wyboru dla swoich dzieci szkoły, którą uważają za najlepszą”.
Kościół katolicki w Rumunii zabiega o zburzenie 19-piętrowego biurowca, który został wybudowany zaledwie 10 metrów od katedry w Bukareszcie. W ubiegłym tygodniu sąd apelacyjny ostatecznie potwierdził, że budynek został wzniesiony nielegalnie – informuje Radio Watykańskie.
Unijny Komitet Roboczy Praw Człowieka zaakceptował 8 czerwca tego roku opracowanie, które określa zestaw środków przy pomocy których organy UE chcą chronić, a przede wszystkim promować prawa wspólnoty pederastów, lesbijek, biseksualistów i transseksualistów (LGBT) na arenie międzynarodowej, w tym w sposób szczególny w państwach afrykańskich. Organy unijne chcą doprowadzić w nich do depenalizacji homoseksualizmu.
Około 140 młodych obrońców życia z katolickiego Kolegium Chrześcijańskiego w stanie Wirginia po raz kolejny modliło się przed ośrodkiem aborcyjnym Planned Parenthood niedaleko Białego Domu w Waszyngtonie. Protest zorganizowała grupa pro-life o nazwie Shield of Roses (Tarcza róż), która dwa razy w roku w ten sposób demonstruje swój sprzeciw wobec działalności wpływowej organizacji amerykańskiej promującej aborcję i środki antykoncepcyjne na całym świecie.
Pogaństwo może być jednym z przedmiotów nauczanych w szkołach hrabstwa Lincolnshire w środkowej Anglii. Urzędnicy z tamtejszej komisji ds. religii uznali, że generalnie nie ma przeszkód, by nauczanie o kulcie natury, szamanizmie, czarach czy wierzeniach w bóstwa i duchy mogło zostać włączone do programu szkolnego. Pogaństwo zyskałoby tym samym status przedmiotu religijnego.
Z ostrą krytyką ze strony niektórych gazet hiszpańskich spotkała się postawa premiera José Luisa Rodrigueza Zapatero wobec Benedykta XVI w czasie jego wizyty w Hiszpanii. Prawicowy dziennik „ABC” zarzuca szefowi rządu, że całkowicie zlekceważył to ważne wydarzenie społeczno-polityczne, jakim był dwudniowy pobyt papieża w tym kraju i rozmawiał z nim tylko 10 minut w hangarze lotniska w Barcelonie.
Brak powołań i problemy finansowe skłoniły benedyktynów z niemieckiego Siegburga do opuszczenia blisko tysiącletniego klasztoru. – Po długich i intensywnych naradach doszliśmy do wniosku, że nasza siła nie wystarczy, by kontynuować nasz pobyt na Michaelsberg. Z ciężkim sercem zdecydowaliśmy się zakończyć życie klasztoru na Michaelsbergu – napisali w oświadczeniu przedstawiciele opactwa, oo. Albert Altenähr i Christian Dieckmann OSB.
Iście szatańskim narzędziem "detradycjonalizacji" i rzekomej modernizacji jest schlebianie "młodym, świetnie wykształconym i dobrze zarabiającym" mieszkańcom wielkich miast oraz szczucie ich przeciwko starym, niewykształconym, "brudnym" i prymitywnie "ksenofobicznym", "zabobonnie" religijnym i "ślepo" przywiązanym do tradycji mieszkańcom wsi i małych miasteczek - stwierdził na łamach "Naszego Dziennika" prof. Jacek Bartyzel.