Pięciu hierarchów anglikańskich powiadomiło o swej decyzji przejścia do Kościoła katolickiego. Duchowni zamierzają przystąpić do ordynariatu dla Anglii i Walii, który będzie utworzony w myśl postanowień konstytucji apostolskiej Anglicanorum coetibus. W wydanym wspólnie 8 listopada oświadczeniu hierarchowie ci, należący dotychczas do Kościoła Anglii, stwierdzają, że już od dłuższego czasu niepokoiło ich oddalanie się wiary i dyscypliny anglikanizmu od trwającej blisko 2000 lat kościelnej Tradycji – informuje Radio Watykańskie.
Podczas ostatniej pielgrzymki do Hiszpanii Ojciec Święty Benedykt XVI bezwzględnie potępił aborcję oraz tzw. małżeństwa pederastów i lesbijek. W homilii wygłoszonej w bazylice św. Rodziny w Barcelonie papież powiedział: – Nierozerwalna miłość mężczyzny i kobiety stanowi najodpowiedniejsze ramy dla rozwoju człowieka od poczęcia, poprzez narodziny, wzrastanie aż do naturalnego końca. Ojciec Święty dodał również: – Kościół sprzeciwia się każdej formie zaprzeczania ludzkiemu życiu i udziela wsparcia wszystkiemu, co popiera naturalny porządek w sferze instytucji rodziny.
Stowarzyszenie „Godność” złożyło w piątek doniesienie do gdańskiej prokuratury o znieważeniu krzyża przez Janusza Palikota. Wniosek podpisało 9 osób. Znieważenie krzyża miało miejsce w czwartek podczas manifestacji polityka przed gdańską kurią. Zjawił się on tam z krzyżem, przyklejonym do niego zdjęciem metropolity gdańskiego, wódką i kiełbasą.
Jako niezadowalające określają chrześcijanie Indii wyroki w sprawie pogromu wyznawców Chrystusa, jaki miał miejsce w stanie Orisa w 2008 r. Sąd wprawdzie skazał 12 osób, ale uniewinnił 46 innych oskarżonych – informuje Radio Watykańskie. Rozgłośnia zaznacza, że wielu świadków wciąż jest zastraszanych.
Dwóch chrześcijan zostało wczoraj zamordowanych w Bagdadzie. Pomimo powszechnego potępienia masakry w katedrze syryjsko-katolickiej w Bagdadzie, jaka miała miejsce 31 października i w której zginęło ponad 50 osób, irackim władzom nie udaje się opanować przemocy.
Słowa Benedykta XVI o powrocie ducha antyklerykalizmu w Hiszpanii przypominającego lata 30. ubiegłego stulecia spora część europejskich mediów przedstawiła jako atak papieża na rząd Jose Zapatero - napisał Piotr Semka na swoim blogu.rp.pl.
Musicie bronić się sami – usłyszeli przedstawiciele irackich chrześcijan od premiera Nuri Al Malikiego, podczas kryzysowej narady po masakrze katolików, która miała miejsce tydzień temu w Bagdadzie. Premier chce aby chrześcijanie bardziej zaangażowali się w irackie siły bezpieczeństwa.
Po raz pierwszy od wielu lat w amerykańskim kongresie znalazła się silna grupa obrońców życia. –Amerykanie wypowiedzieli się w wyborach i zastąpili 38 członków pro-aborcyjnych reprezentantami pro life, a także 14 innych niewiarygodnych deputowanych – przedstawicielami opowiadającymi się za życiem – stwierdził kongresmen Chris Smith, lider grupy Pro Life Caucus. Jego zdaniem, spośród 93 nowych członków kongresu przynajmniej 77 będzie chciało bronić życia dzieci nienarodzonych.
26 września abp John Nienstadt z diecezji w Minnesocie odmówił udzielenia Komunii Świętej grupie studentów uczestniczących we Mszy św. w katedrze znajdującej się na terenie kampusu Uniwersytetu św. Jana w Collegville. Kilka dni temu odczytane zostało specjalne oświadczenie w tej sprawie, w którym hierarcha wyraźnie dał do zrozumienia, że osoby ochrzczone, uważające się za katolików, które jednak nie akceptują całego nauczania Kościoła nie mogą przystępować do Komunii Świętej.
Holenderski biskup wywołał niemałe zamieszanie w kraju, po tym jak ośmielił się wysłać do wszystkich parlamentarzystów list, w którym nawołuje do zaprzestania finansowania z budżetu państwa aborcji. Do listu hierarcha dołączył plastikowy model dziesięciotygodniowego płodu ludzkiego.