Mimo rozmów o nawiązaniu relacji dyplomatycznych ze Stolicą Apostolską, Wietnam nie zrobił nic, aby poprawić trudną sytuację chrześcijan. Kapłani i wierni nadal są prześladowani.
Antykoncepcja powinna być elementem strategii mającej na celu uratować naszą planetę przed "zmianami klimatu" zakomunikowała amerykańska feministka, Kavita Ramdas.
Kard. Antonio Canizares, prefekt Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów powiedział, że masowe koncelebracje nie służą pięknu i harmonii liturgii. Praktykę tę zatem należy zrewidować, pamiętając o motywach, jakimi kierował się Sobór, kiedy dopuszczał taką formę sprawowania Eucharystii.
"Nie stać nas na pobłażanie temu szaleństwu" - czytamy w artykule autorstwa prymasa Szkocji kard. Keitha O'Briena, który został opublikowany na łamach "The Telegraph". Hierarcha skrytykował w nim plany rządu dotyczące pełnej legalizacji związków par homoseksualnych na terenie Anglii i Walii. W tym miesiącu mają się odbyć w tej sprawie konsultacje społeczne.
Pamiętając o wymiarze duchowym człowieka, ks. Władysław Banik, z parafii, na której terenie wydarzył się wypadek pośpieszył na jego miejsce z opieką duszpasterską. Kapłan udzielał rozgrzeszenia, modlił się, pocieszał. Ważne, że w tak dramatycznych okolicznościach znalazł się ktoś kto zatroszczył się o nieśmiertelną duszę człowieka.
Dziś w Lahaurze został przedstawiony raport Komisji "Iustitia et pax" episkopatu pakistańskiego, w którym przeczytać można, że kobiety należące do mniejszościowych wspólnot religijnych są "podwójnie dyskryminowane i marginalizowane". W dokumencie zwrócono uwagę, że często padają one ofiarą nadużyć i molestowania, przymusowych nawróceń na islam, a ich poziom wykształcenia jest znacznie niższy od średniej krajowej dla kobiet.
Ojciec Święty przesłał za pośrednictwem Sekretarza Stanu Stolicy Apostolskiej, kard. Tarcisio Bertone na ręce przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, abp Józefa Michalika telegram kondolencyjny w związku z tragiczną katastrofą kolejową pod Szczekocinami.
Od 13 kwietnia do 13 maja br. w katedrze w Trewirze trwać będzie wystawienie Świętej Szaty, czyli tuniki Chrystusa, o którą żołnierze rzymscy rzucili los. Według tradycji, szatę miała przywieźć z Ziemi Świętej w 326 r. cesarzowa Helena, matka Konstantyna Wielkiego. Z okazji wystawienia Świętej Szaty w Trewirze spodziewanych jest kilkaset tysięcy pielgrzymów i turystów.
Ugandyjski pastor i biskup, Umar Mulinde, który w zeszłym roku, został zaatakowany żrącą substancją przez grupę wyznawców Allacha, stopniowo powraca do zdrowia. Lekarze jednak walczą o jego wzrok.