Cichym ludobójstwem, które dokonuje się na oczach wszystkich, nazywają kongijscy biskupi to, co dzieje się na wschodnim pograniczu ich kraju. Bezcelowe masakry, świadoma eksterminacja młodych, systematyczne gwałty, traktowane jako jedno z narzędzi walki – tak sytuację w regionie Północnego Kiwu opisuje wydana 13 listopada deklaracja Rady Stałej Episkopatu Demokratycznej Republiki Konga.
Hiszpańska gazeta „La Razon” opublikowała ostatnio artykuł o nawróceniu wielkiego orędownika aborcji – Stojana Adasevica, który osobiście uśmiercił 48 tys. dzieci poczętych, a który obecnie jest działaczem pro-life w Serbii.
Specjalna kampania w wagonach nowojorskiego metra, adresowana do kobiet i mężczyzn, którzy w swoim życiu zetknęli się z cierpieniem spowodowanym aborcją, spotyka się z ogromnym odzewem – donosi portal "LifeNews.com". Pomysłodawcy przedsięwzięcia twierdzą, że tysiące osób zgłaszają się do nich, chcąc opowiedzieć o postaborcyjnej depresji i dramacie.
Biskupi Stanów Zjednoczonych przestrzegli przed skutkami zmiany ustawodawstwa wymierzonego w świętość życia ludzkiego zapowiedzianych przez Baracka Obamę. Jednocześnie wyrazili pragnienie współpracy z nowym prezydentem oraz ze zdominowanym przez demokratów Kongresem na rzecz dobra wspólnego. Zebrani na plenarnej sesji episkopatu w Baltimore wystosowali 12 listopada komunikat podpisany przez kard. Francisa Georga.
Włoska dziewczynka, Antonietta Meo, zmarła na raka w wieku sześciu lat, może zostać ogłoszona doktorem Kościoła. Pozostawiła ona po sobie 150 listów do Osób Trójcy Świętej i Maryi, które stanowią „wspaniałą całość teologiczną” – powiedział sekretarz Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia bp José Luis Redrado Marchite.
Ze zdecydowanym i gwałtownym sprzeciwem Kościoła spotkało się wczorajsze orzeczenie Sądu Najwyższego w sprawie Eluany Englaro. Trybunał wyraził zgodę na przerwanie sztucznego odżywiania kobiety, która od 17 lat trwa w stanie śpiączki wegetatywnej. Zabiegał o to od dawna ojciec 37-letniej dziś Eluany.
Do dokonania „rachunku sumienia” wezwał bp John Ricard z diecezji Pensacola-Tallahassee wiceprezydenta-elekta Joego Bidena. „Wzywam Pana do okazania wsparcia dla Ciała Chrystusa w najbardziej bezbronnych Jego członkach: dzieciach nienarodzonych” – napisał hierarcha w liście na wieść o tym, że polityk ten uczestniczył w niedzielnej Mszy św. w jednej z parafii w jego diecezji.
Trzej katoliccy biskupi ze stanu Orisa w południowych Indiach wezwali władze państwowe, aby do Bożego Narodzenia przywróciły do stanu pierwotnego kościoły zniszczone przez fanatyków hinduskich. „Ten gest umocni zaufanie między wspólnotami religijnymi i pomoże w zakończeniu konfliktu” - napisali hierarchowie w liście wręczonym szefowi rady ministrów Orisy, Navinowi Patnaikowi. Fragment listu cytuje misyjna agencja „AsiaNews".
– To, co napisano o odszkodowaniu dla jezuitów w Krakowie było przemieszaniem kłamstw, insynuacji i przemilczeń – stwierdza ks. Dariusz Kowalczyk, przełożony Prowincji Wielkopolsko-Mazowieckiej jezuitów, w tekście przekazanym KAI. Ks. Kowalczyk wyjaśnia precyzyjnie historię rekompensaty jaką Komisja Majątkowa w majestacie prawa przyznała jezuitom za nieruchomość zabraną im bezprawnie przez komunistów w Lublinie. Ukazuje przy okazji katalog kłamstw i przeinaczeń, jakie ukazały się w prasie – w: „Gazecie Wyborczej”, „Trybunie”, „Gazecie Krakowskiej” – ostatnio na ten temat.
Obrona rodziny oznacza obronę wychowania, a to jest w najwyższym stopniu istotne dla przyszłości rodzaju ludzkiego. Takiego zdania jest kard. Zenon Grocholewski, który udzielił wywiadu włoskiemu miesięcznikowi katolickiemu „Il Consulente RE”. Prefekt Kongregacji Edukacji Katolickiej zwrócił uwagę, że współcześnie rzadko mówi się o wychowaniu, skupiając się raczej na przekazywaniu wiedzy i umiejętności technicznych, jednak - jego zdaniem - jest to niebezpieczna pułapka.
... 
642
643
644
645
646
647
648
649
650
...