Kilka dni temu brazylijski Sąd Najwyższy orzekł o zgodności z konstytucją ustawy zezwalającej na prowadzenie badań nad komórkami macierzystymi z wykorzystaniem zarodków ludzkich. Zaraz po tej decyzji nastawiony proaborcyjnie sędzia Marco Aurelio powiedział, że teraz nadszedł czas, by sąd zajął się legalizacją aborcji pozwalającej na zabijanie dzieci z anencefalią (śmiertelną, wrodzoną wadą genetyczną nazywaną też bezmózgowiem) – donosi portal LifeSiteNews.com.
Brazylijski Sąd Najwyższy uznał (głosami 6 do 5) konstytucyjność ustawy zezwalającej na prowadzenie badań nad komórkami macierzystymi, do których wykorzystuje się embriony ludzkie. Obrońcy życia boją się, że ten precedens zostanie wykorzystany do legalizacji aborcji – informuje portal LifeSiteNews.com.
Dwie manifestacje - homoseksualistów i ich przeciwników - odbyły się w stolicy Łotwy, Rydze. Parada homoseksualistów była bacznie strzeżona przez policję, by nie dopuścić do aktów przemocy – informuje „Rzeczpospolita”. Organizacji marszu sprzeciwiał się Kościół katolicki.
Dla muzułmanina ziemia, na której panował islam, należy już na zawsze do wyznawców religii Mahometa i jeśli zostanie utracona, należy ją ponownie zdobyć. Pierwszymi ziemiami, które „powinny” powrócić do islamu są Bałkany, Sycylia i Hiszpania, następnie zaś cały wielki obszar Europy, na który kiedykolwiek dotarł Półksiężyc. Najwyższym celem pozostaje natomiast chrześcijański Rzym.
W lecie dwaj homoseksualiści z małej greckiej wyspy Tilos w pobliżu Rodos zamierzają wziąć ślub. Ma go udzielić burmistrz Tilos Tassos Alfieris. Obaj homoseksualiści dostarczyli już wszystkie dokumenty, jakie zgodnie z przepisami muszą dostarczyć pary biorące ślub.
W rządzącej Holandią koalicji socjalistów i chadeków doszło do gorącego sporu o testy genetyczne zarodków służących do sztucznego zapłodnienia. Spór omal nie doprowadził do upadku rządu.
Kilkanaście osób zatrzymano w centrum Moskwy w trakcie próby zorganizowania przez środowiska homoseksualne manifestacji. Wśród zatrzymanych znajdują się zarówno zwolennicy jak i przeciwnicy akcji – informuje IAR.
1 czerwca w kościele pw. św. Józefa, Oblubieńca NMP w Koszalinie została odprawiona Msza św. w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego. Msza św. „trydencka" celebrowana była po raz pierwszy w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, po tym jak Benedykt XVI w lipcu ubiegłego roku zezwolił na odprawianie Mszy św. według Mszału z 1962 r. tam gdzie wierni o to proszą.
– Jeżeli dojdziemy do władzy, to będzie to jedna z rzeczy, którą na pewno się zajmiemy - powiedział Grzegorz Napieralski w Radiu ZET. Odpowiedział w ten sposób na pytanie Moniki Olejnik, czy SLD planuje wypowiedzenie konkordatu. Dodał również, że państwo powinno być dla wszystkich obywateli, nie tylko dla wierzących – informuje portal prawy.pl.
Jeżeli czeski parlament przyjmie nową ustawę o służbie zdrowia w proponowanym przez liberalne środowiska kształcie, grozi nam pojawienie się polsko-czeskiej turystyki aborcyjnej – donosi „Nasz Dziennik”. Jak informuje gazeta, w Czechach trwają obecnie prace nad zmianą ustawy o służbie zdrowia, które dotyczą m.in. poszerzenia dostępności do aborcji w tym kraju.