Ośrodek „Dignitas” zajmujący się świadczeniem usług wspomaganego samobójstwa, ponownie otwarł swoją placówkę w budynku, w którym mieściła się kiedyś fabryka kabli w szwajcarskiej wiosce Schwerzenbach, znanej w kraju z największego domu publicznego.
Zasiadająca w Izbie Reprezentantów Sally Kern z Oklahomy, otrzymała ostatnio tysiące e-maili z pogróżkami w związku z negatywnymi wypowiedziami na temat homoseksualizmu. Republikańska kongresmen stwierdziła m.in., że praktyki homoseksualne są bardziej niebezpieczne dla Stanów Zjednoczonych aniżeli terroryzm. Jej wypowiedź została zarejestrowana i zamieszczona na serwerze YouTube.com. Trwa dochodzenie w sprawie pogróżek. Prowadzący sprawę śledczy analizują 17 tys. e-maili.
Stolica Apostolska zawarła dwustronne porozumienie z Księstwem Andory. Dokument podpisano 17 marca w Watykanie w obecności kardynała sekretarza stanu Tarcisio Bertone i szefa rządu tego pirenejskiego kraju Alberta Pintata.
17 marca Kościół powszechny wspomina w liturgii św. Patryka, niewolnika piratów, pasterza owiec, mnicha i biskupa, apostoła i patrona Irlandii. Dzień św. Patryka jest w Irlandii i wszędzie, gdzie żyją Irlandczycy wielkim świętem religijnym i narodowym. Wierni w ten dzień przypinają sobie trójlistną koniczynę, symbol Trójcy Świętej, o której św. Patryk miał mówić na początku każdej swojej misji. Koniczynka jest też wyrazem nadziei na zjednoczenie Irlandii.
Kardynał Antonio Cañizares z Toledo (Hiszpania), zwracając się do ponownie wybranego w wyborach premiera Jose Luisa Rodrigueza Zapatero, lidera Hiszpańskiej Socjalistycznej Partii Robotniczej, zapowiedział, że Kościół katolicki będzie kontynuował walkę z polityką pro-aborcyjną i pro-homoseksualną rządu – donosi LifeSiteNews.com.
14 marca prefekt Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów kard. Ivan Dias konsekrował pierwszy od 14 wieków kościół katolicki w Katarze. Świątynię pw. Matki Bożej Różańcowej wzniesiono w stolicy kraju, Ad-Dausze na terenie ofiarowanym przez emira Hamada bin Khalifa Al Thaniego. W kompleks budynków włączono szkołę, centrum konferencyjne, bibliotekę, mieszkanie dla księdza i apartamenty gościnne.
– Popieram zabiegi in vitro, bo rozumiem tragedię ludzi, którzy chcą mieć potomstwo, ale nie mogą. Czym innym jednak jest finansowanie tych zabiegów przez państwo – powiedziała Maria Kaczyńska, małżonka prezydenta Lecha Kaczyńskiego, odpowiadając na pytania czytelników internetowego wydania tygodnika "Wprost". Jej wypowiedź wywołała wiele komentarzy – informuje dziennik „Rzeczpospolita”.
Stolica Apostolska rozmawia z rządem Arabii Saudyjskiej na temat wybudowania tam kościoła. Jest to jedyny kraj nad Zatoką Perską, w którym nie ma żadnej świątyni katolickiej ani w ogóle innej religii, poza islamem. Ocenia się, że mieszka tam ok. 800 tys. katolików z różnych krajów, głównie azjatyckich.
30 lat temu skazano w Niemczech cztery osoby za udział w egzorcyzmach, które rzekomo przyczyniły się do śmierci 23-letniej dziewczyny. Od 30 lat trwa zmowa milczenia wokół „egzorcyzmów Anneliese”. Czas ją przerwać – pisze Artur Bazak w „Gościu Niedzielnym”.
W Wielki Czwartek o godz. 23.00, TVP2 pokaże reportaż „Egzorcyzmy Anneliese Michel”. Ustami bezpośrednich świadków, opowiadamy o tym, co naprawdę wydarzyło się w życiu Anneliese Michel – mówią autorzy filmu dokumentalnego Leszek Dokowicz i Maciej Bodasiński.
Pogrzeb abp. Paulosa Faradża Raho odbył się w chrześcijańskiej wiosce Kremlis, 35 km od Mosulu. Porwany 29 lutego chaldejski arcybiskup Mosulu, którego zwłoki znaleziono 13 marca, został pochowany w miejscowym kościele Mar Adaa. Uroczystościom, z udziałem tłumu wiernych, przewodniczył patriarcha Babilonii kard. Emmanuel III Delly. Ceremonię transmitowała prywatna stacja telewizyjna Isztar.